Weber-Hydraulik moderniseert op 3 weken tijd met Kardex Mlog

Foto: Kardex Mlog / Weber Hydraulik
Het Duitse familiebedrijf Weber-Hydraulik is gespecialiseerd in hydraulische oplossingen op maat. Het bedrijf produceert op vijf bedrijfslocaties hoogwaardige cilinders, stuurventielen, stuur- en veringsystemen, ventielen en aggregaten voor mobiele werktuigen, bedrijfsvoertuigen en gereedschapsmachines. Op zijn hoofdkantoor in het Zuid-Duitse Güglingen heeft Weber-Hydraulik een hoogbouwmagazijn met twee gangen gemoderniseerd. Het moderniseringsproject van het magazijn, dat dienst doet als buffermagazijn voor de productie, werd uitgevoerd door Kardex Mlog, leverancier van geïntegreerde materiaalstroomsystemen en hoogbouwmagazijnen. Opvallend aan het project is dat het binnen een krap tijdsbestek van drie weken werd opgeleverd.
Het project omvatte de vervanging van twee magazijnkranen en het vernieuwen van de transportsystemen met twee palletshuttles evenals vijf in hoogte verstelbare pick-werkplekken en twee weegterminals. Ook werd er een individueel ontworpen materiaalstroombeheersingssysteem geleverd.
Het buffermagazijn voor de productie in Güglingen was verouderd. Het in 1991 door een andere aanbieder gebouwde magazijn was mechanisch versleten. Het hele proces moest volledig opnieuw worden vastgelegd en efficiënter worden gemaakt. Dat betekende de complete modernisering van het uit twee gangen bestaande automatische hoogbouwmagazijn. Ook was het transportsysteem aan vernieuwing toe en moesten er nieuwe ergonomische werkplekken worden ingericht. Een materiaalstroombeheersingssysteem ontworpen volgens een individueel concept maakte het eisenpakket compleet.
Als eerste werden de versleten magazijnkranen van een andere aanbieder door het team van Kardex Mlog gedemonteerd en vervolgens met een kraan via een opening in het dak naar buiten gehesen. In de plaats werden twee nieuwe apparaten van het type MSingle A met ganguitrusting en automatische besturing geïnstalleerd. Lichtschermen en een toegangsconcept met sleutels moeten voor maximale veiligheid zorgen.
Verder installeerde Kardex in de ontvangstzone een extra inslagtransportbaan, nog een shuttle met camera en twee extra uitslagbanen. Ook de pickzone werd aangepakt. Het verzamelen van orders gebeurt daar nu op vijf ergonomische, in hoogte verstelbare werkplekken met hydraulische schaarheftafels.
Op de twee nieuwe ontvangst- en afnameplekken is er, door het wegvallen van de controlecabine, meer plaats voor de opslag van goederen. Deze worden zijdelings neergezet en met heftrucks opgetild. Er kunnen nu zonder ‘ompalletiseren’ elf verschillende ladingdragers worden ingeslagen, waaronder europallets en stalen pallets, diverse stapelbakken, gitterboxen en kunststof systeempallets.
Ook nieuw is het materiaalstroombeheersingssysteem van het type Kardex MFlow. Dat beheert voortaan de orders en opslagplekken, terwijl de software Kardex MVisu voor de systeemvisualisering zorgt. Alle processen in het buffermagazijn zijn nu volledig transparant en het storingsmanagement is verbeterd. Kardex MFlow heeft interfaces naar de onderliggende besturingssystemen van de transportbanen, verticaal transporteurs en de magazijnkranen. De software communiceert ook met het WMS van SAP.