Lecot opent nieuw logistiek centrum in Heule
Foto: Lecot
Lecot, groothandel in bouwbeslag, gereedschap, machines en bevestigingen, opent een nieuw, geautomatiseerd logistiek centrum in Heule. De investering kadert in een bredere toekomstvisie waarbij Lecot fors inzet op klanttevredenheid. Het nieuwe logistieke centrum moet dan ook de logistieke processen stroomlijnen en versnellen en zo de responsiviteit verhogen.
Naast 72,5% meer oppervlakte – het nieuwe magazijn voegt 5.800m² toe aan de al bestaande 8.000m² – werden de werkplekken geoptimaliseerd met het oog op het werkcomfort van de logistiek medewerkers. Het KNAPP-shuttlesysteem gecombineerd met transportbanden zorgt ervoor dat magazijniers minder moeten tillen of zware lasten transporteren. De nieuwe pick-, pack- en receptiestations zijn bovendien in hoogte verstelbaar voor een maximaal ergonomische werkomgeving.
In de huidige opstelling kan Lecot het dubbel aantal orders aan in vergelijking met voor de bouw van het nieuwe distributiecentrum. Bovendien werd het gebouw in het masterplan zo opgezet dat er ruimte is om nog verder te groeien en logistieke activiteiten op te schalen.
In de volgende editie van Value Chain Management magazine leest u een uitgebreid verslag over de nieuwe logistieke site van Lecot in Heule.