Jungheinrich presenteert nieuwe serie elektrische stapelaars

Foto: Jungheinrich

Jungheinrich lanceert een volledig herziene uitvoering van zijn serie elektrische stapelaars in het instapsegment. Daarmee mikt de leverancier van intralogistiek-oplossingen met name op kmo’s, retail- of productie- en ambachtelijke bedrijven met beperkte opslag- en werkruimtes, die vaak op handbediende elektrische stapelaars vertrouwen.

Voor het eerst maakt Jungheinrich ook in deze truckklasse gebruik van lithium-iontechnologie. Naast de voordelen zoals snel- en tussentijds laden, onderhoudsvrije werking en duurzaamheid profiteren de stapelaars van de nieuwe EJC serie 1i van de hoge energiedichtheid van de lithium-ionbatterijen. In de plaats van een groot energieopslagsysteem zoals dat nog steeds nodig is bij loodzuurbatterijen, kon dezelfde hoeveelheid energie in een veel kleinere batterijmodule worden ondergebracht.

De gewonnen ruimte hebben de ingenieurs van Jungheinrich volledig benut. Zo heeft de EJC 112i in de XS-uitvoering met 100Ah batterij een L2-maat van slechts 604mm. Volgens Jungheinrich is dat 54mm minder dan de meest compacte truck van de concurrentie op de markt. Zelfs met een grote batterij van 200Ah zou de nieuwe EJC 112i met een L2-maat van 654mm nog compacter blijven. Dat heeft een gunstige invloed op de draaicirkel. Zo zouden zelfs onervaren bestuurders eenvoudig, nauwkeurig en veilig met de stapelaars uit de EJC serie 1i kunnen manoeuvreren, zelfs in smalle gangen en opslagruimtes. Daarnaast heeft Jungheinrich de totale hoogte van de nieuwe elektrische stapelaars verlaagd, waardoor gebruikers een beter zicht hebben op de vorken, de last en de werkomgeving.

Hoewel de trucks uit de EJC serie 1i compacter zijn dan hun voorgangers, is hun stabiliteit verbeterd. Dat werd mogelijk dankzij een intelligente gewichtsverdeling binnen het chassis en de daarmee samenhangende optimalisering van het zwaartepunt van de truck én door het gebruik van nieuwe mastprofielen. Het resultaat is een toename van het restdraagvermogen met meer dan 150kg. Zo heeft de EJC 112i nu een restcapaciteit van minstens 550kg op een hoogte van 4,70m.

Een krachtigere pomp moet er verder voor zorgen dat de nieuwe stapelaars een hefsnelheid hebben die ongeveer 50% hoger is. Jungheinrich heeft ook de daalsnelheid aanzienlijk verhoogd.

De trucks uit de EJC serie 1i zijn verkrijgbaar met lithium-ionbatterijen in vijf verschillende vermogens: 50Ah, 100Ah, 105Ah, 150Ah en 200Ah. Alle modellen zijn uitgerust met geïntegreerde laders voor flexibel opladen aan elk stopcontact. Er is keuze uit verschillende vermogensklassen – 15A, 35A of 70A – wat ervoor zorgt dat de toestellen flexibel aan de behoeften van de gebruiker kunnen worden aangepast.

De EJC serie 1i komt in verschillende uitvoeringen. Er is de standaardvoertuig, de EJC 110i/112i, die lasten tot 1.200kg kan transporteren tot een hefhoogte van 4,70m. Daarnaast biedt Jungheinrich de modelvariant EJC 110zi/112zi met bijkomende heffing aan. Deze kan naast de vorken ook de wielarmen opheffen. De bijkomende heffing zorgt daarbij voor een draagvermogen tot 1.600kg. Voor eenvoudige stapelopdrachten brengt Jungheinrich ook een modelvariant met monomast op de markt die

hefhoogtes tot 2m bereikt bij een last tot 1.000kg. Een breedspooruitvoering is ook geschikt voor de handling van speciale ladingdragers, gesloten pallets en het dwarstransport van europallets. Voor licht en occasioneel gebruik heeft Jungheinrich de voorgeconfigureerde EJC 010i ontworpen voor online verkoop. De EJC 010i kan lasten tot 1.000kg transporteren en bereikt hefhoogtes tot 3,60m.

Recente nieuwsberichten

Nederland gaat vrachtwagentol invoeren

Op 1 juli 2026 stopt het Eurovignet voor Nederland en start het land met vrachtwagentol. Eigenaren van vrachtwagens, inclusief buitenlandse trucks, zullen vanaf dan per gereden kilometer moeten betalen. Het tolsysteem geldt op bijna alle Nederlandse snelwegen en op sommige provinciale en gemeentelijke wegen. Jaarlijks maken naar schatting meer dan 725.000 unieke buitenlandse vrachtwagens van de Nederlandse wegen gebruik.

Syncore en Sereact willen ruim 100 door AI aangestuurde robotsystemen uitrollen

Syncore, de Nederlandse systeemintegrator die voorheen bekend stond als Reesink Logistic Solutions, breidt zijn samenwerking met Sereact uit naar nieuwe toepassingsgebieden en zet daarbij in op de oplossingen van het in Stuttgart gevestigde AI-roboticabedrijf.

Decathlon automatiseert zeven sites met Exotec Skyfleet

Exotec, aanbieder en integrator van robotoplossingen voor magazijnlogistiek, heeft de uitrol aangekondigd van het multisite-programma Skyfleet voor Decathlon. Met dit programma zal Exotec als end-to-end integrator alle magazijnstromen en systemen samenbrengen binnen één geïntegreerde internationale architectuur. Het programma omvat zeven logistieke platforms in vijf Europese landen: Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Portugal, Italië en Duitsland. Daarmee standaardiseert Decathlon zijn Europese supply chain en wil het tegelijk de werkomstandigheden in de magazijnen verbeteren.

Hardis Supply Chain en Pandora moderniseren samen wereldwijde supply chain

Hardis Supply Chain, een dochteronderneming van Hardis Group en wereldwijd leverancier van supply chain software, heeft een strategisch partnership gesloten met Pandora voor een internationale transformatie van het warehouse management systeem (WMS) van de retailer. De samenwerking moet het internationale juwelenmerk helpen de magazijnactiviteiten in verschillende regio’s te moderniseren en te standaardiseren, als onderdeel van een bredere end-to-end transformatie van de supply chain.

Still en Colruyt automatiseren het laden en lossen

Still heeft in nauwe samenwerking met Colruyt het laden en losse van trailers geautomatiseerd. De hoofdrol is weggelegd voor de Still AXL 15 iGo, de autonome pallettruck waarvan Colruyt al twintig exemplaren in gebruik heeft. Na vier jaar van doorlopend innoveren en testen is daarmee een oplossing ontwikkeld waarbij twee autonome pallettrucks in staat zijn binnen 35 minuten een complete trailer te lossen.

Getac introduceert CommandCore: robuuste oplossing voor dronebesturing in veeleisende omgevingen

Getac, leverancier van robuuste mobiele technologie en intelligente video-oplossingen, kondigt de lancering aan van CommandCore, een nieuwe robuuste oplossing voor dronebesturing op afstand. Met CommandCore kunnen gebruikers de robuuste hardware van Getac combineren met sectorgerichte accessoires, payloads en software. Zo ontstaat een flexibele besturingsoplossing voor UAV’s, USV’s en UGV’s die kan worden afgestemd op uiteenlopende operationele scenario’s en uitdagende werkomgevingen, zoals bij defensie, openbare veiligheid en de nutssector.

Darwin Drones lanceert Eyesee Air voor geautomatiseerde inventarisatie

Darwin Drones, de Franse ontwikkelaar en leverancier van de drone-inventarisatieoplossing Eyesee, kondigt de lancering aan van Eyesee Air, een hardware-onafhankelijke autonome drone-oplossing voor inventarisatie. Door de softwarewaarde los te koppelen van de hardware maakt Eyesee Air het mogelijk op elke locatie een autonome drone-oplossing voor inventarisatie uit te rollen, ongeacht de grootte, lay-out of telfrequentie. Het businessmodel past zich daarbij aan de werkelijke behoeften van elke locatie aan, of het nu gaat om één productiemagazijn of een wereldwijd distributienetwerk met meerdere vestigingen.

Collect&Go levert boodschappen aan huis met onbemand elektrisch voertuig

Collect&Go, de online boodschappendienst van Colruyt Group, heeft het 100% elektrisch onbemande wagentje voorgesteld dat vanaf midden mei tot augustus 2026 in het stadscentrum van Leuven boodschappen aan huis zal leveren. Het gaat om het eerste onbemande voertuig in België dat de openbare weg opgaat en zich daarbij niet aan een vast traject houdt. Het voortuig wordt via het 5G-netwerk van Telenet group bestuurd en van op afstand gecontroleerd om de veiligheid te garanderen. De technologie moet een antwoord bieden op de veranderende mobiliteitsnoden in de stad en op de uitdagingen die aanhuislevering in een stadscontext met zich meebrengt.

Driving continuous improvement forward: Lean Festival 2026

In today’s fast-evolving business environment, staying ahead means embracing innovation while continuously refining processes. Lean management and Lean Six Sigma remain powerful methodologies to drive efficiency and quality—but what happens when you combine them with the latest advancements in AI and machine learning?

Aflofarm Farmacja Polska heeft hoogbouwmagazijn uitgebreid met Kardex Mlog

Het Poolse farmaceutische bedrijf Aflofarm Farmacja Polska uit Pabianice, ten zuidwesten van Łódź, heeft een beroep gedaan op integrator Kardex Mlog om drie extra gangpaden toe te voegen aan zijn bestaande automatische hoogbouwmagazijn. Ook een ‘loop’ in het pallettransportsysteem en de aansluiting op het bestaande magazijn maakten onderdeel uit van de opdracht. Daarnaast moderniseerde Kardex Mlog het pallettransportsysteem in de productiezone. De investering heeft 20.016 nieuwe palletlocaties opgeleverd, wat een verdubbeling inhoudt van de opslagcapaciteit en de performance. Het project dat in augustus 2024 van start ging, werd in 2025 voltooid.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.