Jungheinrich presenteert nieuwe ETV 3i reachtruckserie

Foto: Jungheinrich
Jungheinrich heeft zijn nieuwe serie elektrische reachtrucks ETV 3i voorgesteld. De compacte trucks hebben een draagvermogen van 1,4 tot 2,5 ton en zijn speciaal geoptimaliseerd voor toepassingen met een gemiddelde tot hoge intensiteit. Hun batterijcapaciteit tot 690 Ah moet er voor zorgen dat de trucks ook probleemloos drieploegendiensten aankunnen.
De ETV 3i serie is voorzien van de nieuwste lithium-iontechnologie. Volgens de leverancier profiteren de reachtrucks van snelle en tussentijdse laadmogelijkheden, een onderhoudsvrije werking en duurzame energie-efficiëntie. Hun compacte ontwerp zorgt er verder voor dat ze de ruimte in het magazijn optimaal kunnen benutten. In vergelijking met de vorige modellen zou de nieuwe serie ruim 70mm in het batterijcompartiment besparen, wat de wendbaarheid nog verder moet vergroten.
Een ander kenmerk is de optioneel verkrijgbare Jungheinrich loweringPRO-technologie. Die zorgt voor een soepele mastovergang en verdubbelt de gewone daalsnelheid tot maximaal 1,2m/s, wat de overslagcapaciteit tot 10% zou verhogen.
De ETV serie 3i biedt verschillende verbeteringen op het vlak van ergonomie en veiligheid. Zo is er een nieuw ontworpen bestuurdersplaats met meer beenruimte, een in hoogte verstelbare luchtgeveerde stoel en een verbeterde instap. Verder maakt een instaptrede het in- en uitstappen gemakkelijker voor bestuurders van verschillende lengtes. Extra verstelmogelijkheden voor het stuur, de stoel en de armsteun maken een persoonlijke configuratie van de bestuurdersplaats mogelijk. Een geoptimaliseerd opbergsysteem biedt ruimte voor handscanners, waterflessen en andere gebruiksvoorwerpen.
Om de veiligheid te verhogen, is de serie optioneel uitgerust met een panoramisch beschermdak. Optioneel kan de lichtstrip SmartStripe worden geïntegreerd. Die moet zorgen voor een betere zichtbaarheid in het magazijn met dagrijverlichting (wit), remlichten (rood) en richtingaanwijzers (oranje). Smallere steunen in het beschermdak en een verhoogde zitpositie verbeteren het zicht nog verder. Het lage batterijcompartiment biedt bovendien een goed zicht op de wielarmen van de reachtruck, waardoor schade aan de rekken effectief kan worden voorkomen.
De reachtrucks uit de ETV serie 3i zijn optioneel verkrijgbaar met Jungheinrich’s addedVIEW vorkcamera. De volledig digitale camera met full HD-resolutie en geïntegreerde barcodescanner leest de opslagplaatsgegevens in real time en vergelijkt ze direct met het voorraadbeheersysteem. Zo kunnen fouten bij de in- en uitslagbeweging al tijdens het proces worden voorkomen. Intelligente kleurmarkeringen in het camerabeeld en een ergonomische herkenningsfunctie op het stuur maken de bediening eenvoudiger en moeten voor meer efficiëntie en procesbetrouwbaarheid zorgen.
Een Floor Spot die geïntegreerd is in het beschermdak projecteert een geluidssignaal in de rijrichting. De standaardbescherming voor de aandrijfwielen beschermt de voeten van de bestuurder. Een waarschuwingssignaal weerklinkt als een bestuurder een rijdende truck wil verlaten. Daarnaast zijn voor de ETV serie 3i ook Jungheinrich-hulpsystemen zoals curveCONTROL en driveCONTROL beschikbaar.