Helma Kartoffelvertrieb automatiseert interne material handling met Jungheinrich
Foto: Jungheinrich
Helma Kartoffelvertrieb GmbH, een Duitse groothandel in levensmiddelen, heeft een beroep gedaan op Jungheinrich om het pallettransport op zijn site in Sittensen te optimaliseren. Het project, bestaande uit slimme automatisering van terugkerende, eenvoudige transporttaken met slechts één AGV, toont volgens Jungheinrich aan hoe automatisering ook bij eenvoudige toepassingen voordelen kan opleveren.
Het automatisch geleide voertuig (AGV) dat wordt ingezet, is een EKS 215a mobile robot die meerdere kerntaken uitvoert op een traject van 120 meter. De AGV verplaatst lasten van transportbanden of vloerstations naar twee zones voor blokstapeling, transporteert goederen tussen verschillende transportbandstations en voert lege pallets aan voor het vulproces.
De stand-alone oplossing wordt aangedreven door lithium-iontechnologie, bevat een automatische laadfunctie en is via een ‘dedicated interface’ gekoppeld aan het bestaande transportbandsysteem.
De oplossing is schaalbaar ontworpen zodat ook de automatisering van bijkomende material handling processen in de toekomst mogelijk is.