Dosenbach-Ochsner transformeert intralogistiek met Exotec
Foto: Exotec / Dosenbach-Ochsner
Met een nieuw magazijn in Luterbach, ten noorden van Bern, wil het Zwitserse bedrijf Dosenbach-Ochsner zijn logistieke processen moderniseren. Het bedrijf schakelde Exotec in, die er het Exotec Skypod Systeem implementeerde.
Dosenbach-Ochsner AG, onderdeel van de Deichmann Group, verkoopt schoenen onder de merken Dosenbach, Ochsner Shoes en Ochsner Sport in bijna 380 winkels in heel Zwitserland. De Deichmann Group is ook in België en Nederland actief via de retailers VanHaren en Snipes.
Het bedrijf breidt tegelijkertijd actief zijn onlineverkoop uit, een ontwikkeling die nieuwe uitdagingen met zich meebrengt voor een traditioneel ingerichte intralogistiek. “E-commerce stelt logistiek voor totaal andere uitdagingen dan traditionele fysieke retail”, klinkt het bij Dosenbach-Ochsner. “Dat merk je vooral tijdens plotselinge pieken in de vraag naar bepaalde producten, die dan snel moeten worden verwerkt.”
Bij de inrichting van de nieuwe locatie was flexibiliteit dan ook een cruciale voorwaarde. Het Skypod Systeem van Exotec bleek de geschikte oplossing voor het project aangezien het piekmomenten in activiteit weet op te vangen. Sinds de ingebruikname zijn meer dan honderd Skypod-robots operationeel en voorzien ze de pick- en packstations vanuit ongeveer 174.000 opslaglocaties.