SAVOYE zorgt voor de logistiek van zorgbedrijf Groupe URGO

(Advertorial) Om verder te kunnen groeien, bouwt Groupe URGO, een specialist in de behandeling van wonden en gezondheidsproducten voor consumenten, een nieuw distributiecentrum met behulp van intralogistiek expert SAVOYE.

De Groupe URGO werkt dagelijks aan de verbetering van de levenskwaliteit van patiënten met de wetenschap als basis voor therapeutische vooruitgang. Samen met zorgprofessionals ontwikkelen ze optimale zorgpraktijken. De 3.500 medewerkers van URGO zijn verdeeld over  twee kernactiviteiten: URGO Medical en URGO Consumer Healthcare. De groep groeit voortdurend en de wereldwijde omzet bedroeg meer dan 750 miljoen euro.
 
Een flinke investering in de Bourgogne (Fr)
URGO heeft altijd ervoor gekozen om te investeren, innoveren en produceren in Frankrijk. Om haar ontwikkeling en innovaties te continueren en om klanten nog beter van dienst te kunnen zijn, heeft URGO besloten om het magazijn Chevigny-Saint-Sauveur (Dijon) ter herinrichten. Deze hub zorgt momenteel voor de goederenontvangst, opslag, orderpicking en verzending van alle gefabriceerde producten uit de aangrenzende fabriek, evenals van dochterondernemingen van de Groep. Met een capaciteit van 11.000 pallets, plus een overloopvoorraad van 8.000 pallets verspreid over drie andere magazijnen,  zat het distributiecentrum al op de maximale capaciteit.
 
Een nieuw distributiecentrum om klanten te bedienen
In 2022 is URGO daarom begonnen met de bouw van een nieuw magazijn voor de Urgo Healthcare-producten op industrieterrein de Beauregard – nabij Dijon. Dezelfde locatie koos SAVOYE voor haar nieuwe hoofdkantoor en productiefaciliteit, momenteel in aanbouw. 
 
Het nieuwe magazijn van 16.000 m2 zal een opslagcapaciteit krijgen van 15.000 pallets met het plan om dagelijks tot 12.000 orderregels, 9.000 complete dozen en 1.700 samengestelde pakjes te verwerken om klanten zowel in het thuisland als internationaal te bedienen. “Wij zijn niet alleen een laboratorium en fabrikant, maar we willen ook oplossingen op maat aanbieden aan de apotheken, onze zorgpartners. Logistiek is daarom een integraal onderdeel van onze groeistrategie. Zonder logistiek zouden we de klanten niet kunnen voorzien van de best mogelijke service", vertelt Etienne Bayle, Directeur Industriële Strategie bij Laboratoires URGO.
 
SAVOYE levert een maatwerk project
Het alerte familiebedrijf vroeg SAVOYE, een specialist in de intralogistiek en ook in Dijon  gevestigd, om het nieuwe magazijn in te richten. De twee bedrijven kennen elkaar goed en hebben samen al aan verschillende projecten gewerkt. Om aan de veeleisende specificaties van URGO te voldoen, ontwikkelde SAVOYE een op maat gemaakt project met Intelis conveyors en Jivaro verpakkingsmachines. "Groupe URGO werkt al langer met   geautomatiseerde logistieke tools. Savoye kreeg de opdracht omdat URGO wist dat het in staat was om een oplossing op maat te ontwikkelen, die kon voldoen aan de specifieke wensen van een ervaren klant." aldus Luca Pinto, Sales Engineer bij Savoye.
Christophe Drapier, Deputy Sales Director Advanced Technologies bij Savoye voegt toe: "De oplossing die we gaan implementeren moet mee kunnen groeien met Groupe URGO. We zullen de nieuwste versie van onze Intelis plug-and-play conveyors installeren. Ze zijn stil,  energiebesparend en vooral schaalbaar. De Jivaro machine zal de vrachtvolumes behoorlijk reduceren in hele distributieketen dankzij het vermogen om de pakketten aan te passen op de inhoud.”
 
Groei door logistiek
Uiteindelijk zal URGO dus over twee distributiecentra beschikken; het bestaande voor de  "Medical" tak en het nieuwe magazijn, ingericht door SAVOYE, voor de "Healthcare" business. De Groep heeft daarnaast mogelijkheden voor lokale uitbreiding als dat nodig mocht blijken. "Door het brede assortiment aan technische oplossingen van SAVOYE konden we het meest optimale orderpickproces vormgeven voor de huidige activiteiten, maar daarnaast zijn we ook klaar voor toekomstige ontwikkelingen. We hebben geprofiteerd van gedegen logistiek advies en samen hebben we gewerkt aan een project voor groei, rationalisatie en duurzaamheid", concludeert Denis Frérot, plaatsvervangend Log'in-projectmanager voor Laboratoires URGO.
 
De oplossingen van SAVOYE worden geïnstalleerd in het tweede kwartaal van 2024. De  ingebruikname is gepland in 2025.

Recente nieuwsberichten

Horizon breidt team en kapitaal uit om supply chain planning te moderniseren

Horizon Solutions, een Belgische start-up van Start it @KBC die supply chain planning voor productiebedrijven en distributeurs moderniseert, haalt Dirk Van Ginderachter als derde co-founder aan boord. Bovendien investeren de drie co-founders gezamenlijk 600.000 euro om de verdere groei te versnellen. Met zijn oplossing, die bedoeld is voor bedrijven met minstens tien miljoen euro omzet, wil Horizon een alternatief bieden voor Excel of verouderde legacysystemen. Via Horizon Instant kunnen bedrijven de software nu ook gratis testen.

De meest simpele veiligheidsoplossing voor de laad- en losomgeving

(Advertorial) Om de situatie tijdens het laden en lossen veilig te houden, zijn er vele oplossingen beschikbaar: aanrijdbeveiligingen, waarschuwingssystemen voor achteruit rijden, automatische snelheidsbegrenzers, wielvergrendelingen, blauwe of rode waarschuwingslichten, gescheiden voet- en rijpaden, automatische hefhoogtebegrenzers en nog veel meer.

Het creëren van een veiligere werkomgeving wordt ook bevorderd door meer opleidingen en trainingen, een enthousiast management of bepaalde incentives om de mensen mee te krijgen in een verbeterproces. Gezien de risico’s op de laadkaai is een inhaalslag nog steeds meer dan nodig.

WDP levert logistiek centrum voor Scania Logistics Netherlands op

Logistiek vastgoedbedrijf WDP heeft het nieuwe logistieke centrum voor Scania Logistics Netherlands op bedrijventerrein Hessenpoort in Zwolle officieel opgeleverd. Met dit duurzame distributiecentrum van ruim 22.760m² speelt WDP in op de toenemende internationale goederenstromen in het Europese netwerk van Scania. De uitbreiding in Zwolle moet de verdere optimalisering van importstromen ondersteunen en versterkt de logistieke regiefunctie van de site binnen het wereldwijde netwerk.

Berrang Group kiest Exotec voor JIT magazijnautomatisering

Berrang Group is een Duitse groothandel, gespecialiseerd in mechanische bevestigingsmaterialen. De onderneming opereert sterk decentraal; de fysieke nabijheid van eigen magazijnen tot klanten is essentieel om just-in-time leveringen te garanderen. Met name in de automotive-industrie is dat voordeel doorslaggevend. Om industriële klanten in de regio efficiënter te kunnen bedienen, bouwde Berrang een nieuw warehouse in Ingersheim, ten noorden van Stuttgart. Vanuit die locatie levert de groothandel aan de automotive- en opto-elektronica-industrie, evenals aan de medische technologie en machinebouw in de regio. Voor de intralogistieke inrichting van het nieuwe warehouse deed Berrang Group een beroep op Exotec, aanbieder van magazijnautomatisering en robotica voor intralogistiek.

Vertaal de ervaring van anderen naar uw supply chain!

Nu 19 maart met rasse schreden nadert, maken we u graag opnieuw warm voor Supply Chain Innovations 2026. Het jaarlijkse must-visit event voor de supply chain professional biedt zoals steeds kwalitatieve keynotes­, volop netwerkgelegenheid en waardevolle contacten met onze partners op de beursvloer. Bovendien bezorgt een uitgebreid seminarprogramma met maar liefst acht parallelle streams u een schat aan onbetaalbare inzichten die u in uw eigen supply chain kunt benutten.

Zorgt agentic AI straks voor minder nieuwe aanwervingen?

Volgens onderzoek van Gartner verwacht ruim de helft (55%) van de supply chain-leiders dat de evolutie in agentic AI ervoor zal zorgen dat er minder behoefte is om beginnende medewerkers aan te werven. Net iets meer dan de helft (51%) denkt ook dat de technologie zal leiden tot een algehele inkrimping van het personeelsbestand.

TGW Logistics zet robotica in bij dm-drogerie markt in Duitsland

De Duitse drogisterijketen dm-drogerie markt breidt zijn logistieke vestiging in Wustermark nabij Berlijn uit en doet daarbij een beroep op TGW Logistics als leverancier van intralogistieke oplossingen. Met dit tweede distributiecentrum op deze locatie wil dm reageren op het groeiende assortiment en de toenemende vraag naar handling van kleine artikelen en decoratieve cosmetica. De oplossing, die tegen 2029 voltooid moet zijn, bestaat uit een combinatie van shuttlesystemen, pocketsorteerder en geautomatiseerde orderverzameling.

Dosenbach-Ochsner transformeert intralogistiek met Exotec

Met een nieuw magazijn in Luterbach, ten noorden van Bern, wil het Zwitserse bedrijf Dosenbach-Ochsner zijn logistieke processen moderniseren. Het bedrijf schakelde Exotec in, die er het Exotec Skypod Systeem implementeerde.

Edeka Hessenring automatiseert met OPM-technologie van Witron

De Duitse food retailer Edeka Hessenring start een project om zijn logistieke processen toekomstbestendig en duurzaam te moderniseren. Daartoe tekende de retailer een contract met Witron voor het ontwerp en de implementatie van een nieuw, sterk geautomatiseerd centraal distributiecentrum in Melsungen (Duitsland). Vanaf medio 2029 zal de faciliteit meer dan 500 winkels bevoorraden met een assortiment droge goederen tot wel 16.500 artikelen. Daarmee is Hessenring de vijfde Edeka-regio die een beroep doet op Witron. Ook Netto, een dochteronderneming van Edeka, maakt al op verschillende locaties gebruik van Witron-oplossingen.

Zeeman en Inther Group bereiken laatste fase van automatiseringsproject

In 2018 startte Zeeman een ambitieus traject om zijn bestaande logistieke operatie te moderniseren. De retailer wilde afscheid nemen van het verouderde, handmatige sorteersysteem en overstappen op een toekomstbestendig, geautomatiseerd concept, dat naadloos kon meegroeien met de retailambities van de organisatie. Samen met Inther, die als hoofdintegrator in het meerjarenproject optreedt, werd een totaaloplossing ontwikkeld die focust op efficiëntie, ergonomie en schaalbaarheid.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.