Migros Verteilbetrieb breidt OPM-systeem uit met Witron

Foto: Witron – Migros ‘Foodtura’

De nationale logistieke divisie van de Zwitserse food retailer Migros Verteilbetrieb AG (MVB) breidt haar geautomatiseerde distributiecentrum voor droge goederen in Suhr uit met Witron. Daarbij zullen 14 extra COM-machines in de bestaande oplossing worden geïntegreerd terwijl het logistieke centrum operationeel blijft. De ruimte die daarvoor nodig is, wordt gebouwd op het dak van het logistieke centrum, dat grenst aan Migros in Suhr, zodat er geen extra ruimte hoeft te worden afgesloten voor de uitbreiding. Voorzien wordt dat MVB vanaf het derde kwartaal van 2027 dagelijks bijna 132.000 extra dozen volautomatisch op winkelpallets zal kunnen verzamelen. De vestiging in Suhr zal dan op een piekdag meer dan 560.000 dozen verzamelen met behulp van in totaal 47 COM-machines in combinatie met de DPS- en ATS-oplossingen van Witron.

Het project, dat luistert naar de naam Foodtura, plaatste de ontwerpers van Witron voor een uitdagende taak omdat er slechts 7.000 vierkante meter beschikbaar was voor de uitbreiding. Er moesten in totaal 14 volautomatische orderverzamelmachines, 116.000 opslaglocaties voor trays, 28 magazijnkranen, 6 depalletisers en 4 stretch-wikkelaars worden geïntegreerd – verdeeld over twee verdiepingen.

Het nieuwe magazijn wordt via een compact transportbaansysteem verbonden met het bestaande logistieke centrum. MVB slaat sinds medio 2011 droge goederen in Suhr op en verzamelt ze met een Witron OPM-systeem. Van daaruit bevoorraadt MVB momenteel dagelijks meer dan 700 winkels met meer dan 315.000 dozen. Eind 2015 werd een geautomatiseerde oplossing voor de vers- en gemakssector in het bestaande gebouw geïntegreerd, waardoor dagelijks bijna 120.000 dozen kunnen worden gepickt.

Migros in Suhr heeft al 28 COM-machines voor de afdeling droge goederen en 5 COM-machines voor de gemaksartikelen. Door 14 extra COM-machines in de afdeling droge goederen te integreren, zal het bedrijf in de toekomst 132.000 extra dozen per dag kunnen verzamelen. Eind 2027 moeten dan in totaal 47 COM-machines – in combinatie met DPS- (Dynamic Picking System) en ATS- (Automated Tote System) oplossingen van Witron – dagelijks meer dan 560.000 dozen vrijwel foutloos, winkelvriendelijk, ergonomisch en duurzaam op pallets en rolcontainers stapelen. Zo zal bijna honderd procent van het productassortiment automatisch worden verzameld.

IT-project in Neuendorf

Naast de OPM-uitbreiding op de locatie in Suhr tekenden de twee bedrijven ook een contract voor een uitgebreid IT-project op de site van MVB in Neuendorf.

Begin 2021 implementeerde Witron daar een omnichannel-distributiecentrum als onderdeel van een greenfield/brownfield-project. De faciliteit bevoorraadt meer dan 700 winkels en duizenden homeshopping-klanten met een breed near-food/non-food assortiment van ruim 100.000 verschillende artikelen per jaar. Op een piekdag verzamelen de OPM-, AIO- en CPS-systemen van Witron er meer dan 470.000 dozen, artikelen en grote stukken die zowel per vrachtwagen als per spoor worden verzonden. De faciliteit is ook begonnen met de exploitatie van een diepvriesmagazijn dat OPM-technologie gebruikt bij -25°C om meer dan 1400 winkels te bevoorraden met een assortiment van 2.200 producten en dagelijks tot 100.000 dozen winkelvriendelijk op pallets en rolcontainers te stapelen.

Terwijl de geautomatiseerde logistieke zones in Neuendorf al door een Witron WMS worden aangestuurd, zijn de logistieke zones stroomopwaarts en stroomafwaarts (ontvangst/verzending/retourverwerking) en alle interfaces met het SAP-systeem van Migros en andere bovenliggende systemen (bv. routeplanning, containerpoolbeheer, statistiektools, etc.) nog niet in het Witron-platform geïntegreerd.

In het kader van het ‘end-of-life’-proces wordt de bestaande oplossing in de near-food/non-food-sector nu achtereenvolgens vervangen door een Witron WMS, tijdens de lopende werkzaamheden. Ook dit project moet medio 2027 zijn afgerond.

Recente nieuwsberichten

Domino lanceert nieuw CO2-lasercodeersysteem voor drankenproductie

Domino Printing Sciences, een wereldwijde aanbieder van printoplossingen voor variabele data, heeft zijn portfolio van lasercodeeroplossingen uitgebreid met het Dx1060i CO2-lasercodeersysteem. Het nieuwe CO2-lasercodeersysteem heeft een vermogen van 100Watt en is ontworpen om drankenproducenten te helpen grotere, complexere ontwerpen duidelijk en snel te coderen op plastic, glas en andere uitdagende ondergronden voor dranken. Zodoende moet hun productie soepel verlopen en kunnen ze tegelijkertijd complexere codeereisen verwerken.

EyeOn International brengt wijziging in bestuur aan

Vanaf 1 januari 2026 trekt EyeOn-medeoprichter Freek Aertsen zich terug uit de dagelijkse gang van zaken binnen het bedrijf. Ruim 25 jaar geleden richtte hij samen met Loek Lemmens en Andries Mulder het bedrijf actief in supply chain planning en forecasting op.

Customs Support Group deelt douanetrends voor 2026

Na een turbulent 2025, waarin import- en exportheffingen in vrijwel elke sector een veelbesproken onderwerp waren, is één ding duidelijk voor 2026: onzekerheid blijft de enige constante. Dat voorspelt Customs Support Group, een toonaangevende onafhankelijke aanbieder van douane- en handelsoplossingen. “Geopolitieke spanningen, handelsgeschillen, nieuwe regelgeving en een fragiele wereldeconomie zullen de internationale handel blijven vormgeven – en de rol van douanebeheer veranderen”, klinkt het. De organisatie identificeert vijf belangrijke trends voor 2026, gebaseerd op klantprojecten, marktontwikkelingen en wetswijzigingen.

JLL maakt balans op van professionele vastgoedsector

JLL (Jones Lang LaSalle), gespecialiseerd in commercieel vastgoed, geeft een overzicht van de grote trends van 2025 op de Belgische professionele vastgoedmarkt. Daarbij wordt de markt opgedeeld in drie sectoren: de kantoormarkt, de retailmarkt en de markt van logistiek en semi-industrieel vastgoed. Voor die laatste zijn dit de belangrijkste bevindingen.

Volvo Trucks introduceert 14-tons Volvo FL Electric voor stadsdistributie

Volvo Trucks breidt zijn aanbod van elektrische vrachtwagens verder uit. Waar recent nog een elektrische truck voor de lange afstand werd aangekondigd, laat de vrachtwagenconstructeur nu weten dat de Volvo FL Electric beschikbaar komt in een 14-tons instapversie met een nieuwe accuconfiguratie. De batterij-elektrische middelzware vrachtwagen zou ideaal zijn voor binnenstedelijk transport.

Dematic integreert pallet-AS/RS in uitbreiding voor Velilla

Het Spaanse familiebedrijf Velilla ontwerpt, produceert en distribueert al ruim 75 jaar technische werkkledij en is actief in meer dan 70 internationale markten.

Omdat het leidende merk van de Velilla Group enkele jaren geleden zijn catalogus en verkoopvolume wenste uit te breiden, werd een geautomatiseerde palletopslag- en -ophaaloplossing (AS/RS) geïnstalleerd waarmee Velilla de capaciteit op een schaalbare manier kon vergroten. Dankzij de strategische uitbreidingsplannen en de daaruit voortvloeiende geleidelijke groei van het bedrijf, vereisten de langetermijnplannen voor het magazijn een extra fase om aan de groeiende omzet te voldoen. Dematic, leverancier van intelligente logistieke automatisering, rondde onlangs de derde fase van de grootschalige integratie van magazijnautomatisering voor Velilla af.

Drylock schakelt Körber in voor nieuw duurzaam warehouse

Drylock Technologies, een wereldspeler op het vlak van producten voor persoonlijke hygiëne, zoals luiers, dameshygiëne- en incontinentiemateriaal, bouwt een nieuw geautomatiseerd high-density warehouse op zijn productiesite in Hrádek nad Nisou, Tsjechië. Daarbij doet Drylock opnieuw een beroep op de supply chain oplossingen van Körber. Als oplossingsarchitect is Körber verantwoordelijk voor de coördinatie van de engineering en het toezicht op de naadloze integratie van structurele componenten, automatisering en softwaresystemen.

“China is het kloppend hart van logistieke innovatie”

“Als je de toekomst van material handling wil vormgeven, moet je daar zijn waar het elke dag opnieuw wordt uitgevonden – en dat is China.” Zo luidt de kerngedachte achter de China-strategie van Inther Group bij monde van beide CEO’s Martijn Herder en Paul Hermsen. De full-service systeemintegrator met hoofdkantoor in het Nederlandse Venray (foto) koos voor een sterke aanwezigheid in China en schakelde nog een versnelling hoger door er samen met Yugasum een joint venture voor hardware-productie te starten.

RFID-tags op bekers en eetgerei zorgen voor automatische waarborg op Gentse Winterfeesten

De organisatie achter de Gentse Winterfeesten werkte in 2024 al met herbruikbare bekers en eetgerei, maar dit jaar wordt voor het eerst de volledige stroom daarvan digitaal opgevolgd. Dankzij de RFID-technologie van Aucxis worden alle materialen traceerbaar gemaakt en wordt de waarborg voortaan volledig automatisch terugbetaald.

Bpostgroup verandert in Bnode

Bpostgroup neemt voortaan de naam Bnode aan als nieuwe corporate brand, ondersteund door drie commerciële merken: Paxon voor de 3PL-activiteiten, Landmark Global voor de cross-border activiteiten en Bpost voor de last mile in de Benelux. Volgens Chris Peeters, CEO van Bnode en Bpost, “weerspiegelt de nieuwe merkarchitectuur de strategische herpositionering van een postoperator met logistieke capaciteiten naar een logistieke speler die ook postdiensten aanbiedt”.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.