Zweedse retailer Axfood schakelt opnieuw Witron in

202191413475999_witron-axfood.jpg

De Zweedse voedselretailer Axfood heeft logistiek partner Witron de opdracht gegeven voor het ontwerp, de implementatie, het onderhoud en de systeemexploitatie van een e-commerce DC voor Food Retail in het Zweedse Göteborg. Witron implementeert nu al het 100.000m² grote omnichannel-distributiecentrum in Bålsta (bij Stockholm) voor Axfood.

Vanaf eind 2024 verzorgt de 11.500m² grote faciliteit in Göteborg de thuisbezorging voor alle onlineklanten van Axfood in de regio Zuid-Zweden, met ca. 17.000 verschillende houdbare artikelen, verse producten, fruit en groenten en diepvriesproducten. Naast de bestellingen van thuiswinkelaars verzorgt de faciliteit in Göteborg ook click+collect-bestellingen voor Axfood-winkels in de regio. Het geautomatiseerde e-commerce DC is ontworpen voor een dagelijkse pickprestatie van 412.000 dozen, wat overeenkomt met zo’n 6700 bestellingen van klanten. 
 
Het logistieke hart is de AIO-oplossing (All-in-One Order Fulfilment) van Witron. Voordeel van dit piece picking-systeem is dat meerdere categorieën, zoals verschillende temperatuurzones, verschillende distributiekanalen en fast en slow movers in één geïntegreerd systeem kunnen worden behandeld. In Göteborg worden bijvoorbeeld e-commerce-bestellingen en click+collect-bestellingen op deze manier geconsolideerd. In totaal 89.000 opslaglocaties voor bakken, 44 stapelkranen en 52 ergonomische pick-werkstations zijn in een flexibele materiaalstroom door alle logistieke gebieden met elkaar verbonden. Axfood koos al voor de AIO-oplossing in het omnichannel-distributiecentrum in Bålsta, waar het systeem ook wordt gebruikt om online bestellingen en winkelbestellingen te verwerken. 
 
Bij de werkstations worden artikelen uit het assortiment houdbare artikelen en vers voedsel rechtstreeks van de voorraadbak in verzendverpakkingen gepickt. Diepvriesproducten worden van de voorraadbak in speciaal ontworpen geïsoleerde containers gepickt zodat de lage temperatuur behouden blijft. De geautomatiseerde consolidatie van alle bestellingen en temperatuurzones wordt geoptimaliseerd door een geautomatiseerde routevolgordebuffer, die de bestellingen van klanten just-in-time en routevriendelijk consolideert voor verzending door de eigen bezorgvoertuigen of serviceproviders van Axfood. 
 
“Het e-commerce DC voor voedsel in Göteborg vormt de voortzetting van onze OCM-strategie, die bij Axfood is begonnen met het realiseren van het omnichannel-DC in Bålsta”, verklaart Jack Kuypers, sr. VP Noordwest-Europa bij Witron. OCM (Omni-Channel Machinery) is een geïntegreerd retailplatform. Het omvat een distributiecentrum, integratie van de horizontale knooppunten in de supply chain en een optimizer waarmee het gegenereerde netwerk kan worden beheerd op basis van verschillende prioriteiten – zoals tijd, kosten, prestaties, transport of volume. “We combineren bestaande technologieën, ontwikkelen tegelijkertijd een platform van de leverancier naar het magazijn tot aan de winkel of eindklant, creëren transparantie binnen het retailnetwerk en maken data-uitwisseling tussen alle deelnemers mogelijk.”
 
Als hoofdaannemer is Witron verantwoordelijk voor het ontwerp, het concept, de realisatie en de ingebruikname van alle IT, regeltechniek en mechanische onderdelen. Een Witron-team op locatie staat met 38 technici in voor service, onderhoud en exploitatie van het systeem.
Foto: Witron

Recente nieuwsberichten

Laden en lossen: risico’s en oplossingen op het laadperron

(Advertorial) Het laadperron is een onmisbare schakel in de logistieke keten, maar ook een plek waar de veiligheid vaak onder druk staat. Dagelijks gebeuren er incidenten waarbij heftrucks, vrachtwagens en medewerkers betrokken zijn. Hoewel veel bedrijven vertrouwen op routine, is juist de wijze waarop de trailer aan een perron wordt gekoppeld een vaak risicovol.

Nood aan AI-talent in de supply chain groeit buiten alle proporties

De vraag naar functies in de supply chain waarvoor AI-vaardigheden vereist zijn, is tussen het eerste kwartaal van 2023 en het eerste kwartaal van 2026 met 387% gestegen. Dat meldt Gartner. Die stijging verloopt aanzienlijk sneller dan de algemene groei van de arbeidsmarkt, wat ervoor zorgt dat de concurrentie om gekwalificeerd talent alleen maar is toegenomen.

AI verandert supply chain fundamenteel

“De klassieke supply chain, opgebouwd als lineaire keten van leverancier naar klant, volstaat vandaag niet meer. Bedrijven opereren in een omgeving waar verstoringen en toenemende complexiteit de norm zijn”, klinkt het bij SAP. Wat de belangrijkste trends in supply chain management zijn, krijgen we toegelicht van Veerle Van Puyenbroeck, country manager BeLux bij SAP. Dat gaat van ‘connected collaboration’ tot AI-gedreven besluitvorming.

Nederlandse vrachtwagenheffing verschilt van andere tolsystemen

Vanaf 1 juli 2026 voert Nederland een vrachtwagenheffing per gereden kilometer in. Hoewel veel Europese landen al vergelijkbare systemen kennen, wijkt de Nederlandse aanpak op meerdere punten af. Dat kan gevolgen hebben voor transporteurs die in Nederland rijden, waarschuwt RDW, de Dienst Wegverkeer. Transporteurs die zich niet tijdig voorbereiden, lopen het risico op verstoringen of boetes.

België test in primeur sorteertechnologie die snackverpakkingen omzet in nieuwe voedselverpakkingen

België start als eerste land in Europa een grootschalige test om chipszakjes, koekjesverpakkingen, snackverpakkingen en plastic folies die via de PMD-zak worden ingezameld, te kunnen recycleren tot nieuwe voedselverpakkingen. Voor het project werken onder meer voedingsbedrijven Mondelēz International, Ferrero, PepsiCo en Pladis samen met Fost Plus, de organisatie die instaat voor de recyclage en het hergebruik van verpakkingsafval in België. Dankzij onmerkbare digitale watermerken op de verpakkingen kunnen sorteermachines flexibele voedselverpakkingen, zoals chipszakjes of koekjeswrappers, onderscheiden van non-food verpakkingen, zoals een plastic omverpakking van luiers. Die geavanceerde sortering kan de Europese doelstelling dichterbij brengen om vanaf 2030 minstens tien procent gerecycleerd plastic te verwerken in bepaalde plastic voedselverpakkingen.

Order Picking Network - A paradigm shift in supply chain optimization

(Advertorial) With the Order Picking Network (OPN), WITRON is redefining logistics. The focus is no longer solely on automation performance, but on the overall value created through the interaction across warehouse, transport, store, and enterprise levels. For WITRON’s managing directors, Helmut Prieschenk and Karl Högen, OPN therefore marks a paradigm shift: away from traditional optimization within the logistics center towards end-to-end, data-based, and dynamic network optimization.

Logistieke sector stuit op realisatieproblemen voor uitbreiding

Ruim de helft van de grootste in Nederland actieve logistiek dienstverleners zoekt de komende jaren nieuwe distributielocaties, terwijl bijna dertig procent (ook) op de huidige vestigingslocaties wil uitbreiden. Vooral de toename van de klantenvraag zorgt voor die marktvraag. Het merendeel van de logistiek dienstverleners wil de nieuwe ruimte zelf realiseren zonder de tussenkomst van logistieke vastgoedontwikkelaars en -beleggers.

Dat zijn de belangrijkste conclusies uit een onderzoek van Buck Consultants International onder de Logistieke Dienstverleners Top-100. De volledige resultaten van dat jaarlijkse onderzoek worden begin juli 2026 gepresenteerd.

Lineage automatiseert groots koelmagazijn in Texas met TGW Logistics

In Hutchins, Texas, in de metropoolregio Dallas–Fort Worth, bouwt Lineage een van de grootste en meest geavanceerde geautomatiseerde distributiecentra voor gekoelde en diepgevroren producten. Na de recente eerstesteenlegging van de site doet Lineage een beroep op TGW Logistics om de belangrijkste magazijnprocessen te automatiseren. Na de ingebruikname, gepland voor eind 2027, zal het sterk geautomatiseerde distributiecentrum een grote Amerikaanse voedingsmiddelenproducent ondersteunen en het koelketennetwerk van Lineage in Noord-Amerika versterken. Gezien de strategische ligging in de logistieke hub Dallas–Fort Worth zullen gekoelde en diepgevroren producten efficiënt over de Verenigde Staten kunnen worden verdeeld.

Denner implementeert zelfstandig LFS en Lydia Voice in nieuw DC

De Zwitserse voedingsdiscounter Denner heeft in zijn nieuwe distributiecentrum voor verse producten in Mägenwil het LFS warehouse management system en Lydia Voice, de spraakgestuurde orderverzameloplossing van EPG (Ehrhardt Partner Group), in gebruik genomen. Opvallend aan het project is dat Denner de implementatie grotendeels zelfstandig kon uitvoeren. Gezien zijn jarenlange ervaring met LFS en Lydia Voice, in combinatie met ondersteuning door EPG, kon het bedrijf de gevestigde processen van zijn zes bestaande vestigingen naadloos naar de nieuwe vestiging overzetten.

QoQa neemt samen met Knapp DC in Zwitserland in gebruik

Het Zwitserse e-commercebedrijf QoQa nam onlangs zijn nieuwe distributiecentrum in Éclépens in gebruik. Daarvoor ging het bedrijf een samenwerking aan met Knapp, dat zorgde voor een op maat gemaakte automatiseringsoplossing. Die oplossing vormt aldus QoQa een centraal onderdeel van zijn toekomstige groei op de Zwitserse markt en in de Duitstalige landen.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.