Passagiersdrone vervoert voor het eerst medische cargo door Europees luchtruim in Sint-Truiden

2023829141033226_helicus.jpg

Op 25 juli 2023 heeft een passagiersdrone met twee zitplaatsen voor het eerst medische inhoud door Europees luchtruim vervoerd. De dronevlucht, een volledig onbemande en geautomatiseerde missie, vervoerde meerdere bloedzakjes over een afstand van één kilometer door het testluchtruim van DronePort in Sint-Truiden. De operatie werd gecoördineerd door het Belgische bedrijf Helicus, dat bekend staat om de ontwikkeling van dronetoepassingen en -technologieën voor medisch transport door de lucht.

Helicus is de eerste droneoperator in Europa die met succes dronevluchten uitvoerde met menselijk weefsel en bloedstalen boven bevolkt gebied, buiten het zicht van de piloot. Met de recente testvlucht is er echter een nieuwe mijlpaal bereikt in de onbemande luchtvaart in Europa, door medische inhoud te transporteren met een passagiersdrone, een toestel van meer dan 600kg. De Ehang 216 AAV van dronefabrikant EHang Holdings Limited heeft liefst 16 elektromotoren, haalt een kruissnelheid van 130km/u en heeft een maximale vluchtduur van 30 minuten. De drone toonde in het verleden al zijn vermogen om twee passagiers te vervoeren ofwel een vracht tot 220 kg.
 
Tijdens de test afgelopen juli vloog de drone-taxi door het afgesloten luchtruim van DronePort om bloedzakjes te transporteren. De organisatie van de testvlucht was een samenwerking tussen Helicus, EHang, DronePort en de Dienst voor het Bloed van het Belgische Rode Kruis. Ook de Belgische burgerluchtvaartautoriteit (DGLV), die vooraf akkoord had gegeven voor de operatie, was aanwezig om het verloop van de missie te beoordelen. Het is namelijk de eerste keer dat een drone van dergelijk kaliber in ons luchtruim de lucht in gaat, en dat volledig in lijn van met het wettelijke kader van de nieuwe Europese dronewetgeving sinds 2020.
 
Omdat het ging over een onbemande, geautomatiseerde vlucht met een vrachtdrone, werd de drone bestuurd door een computer die een vooraf gedefinieerd vluchtpad volgde dat door Helicus werd uitgestippeld. Veiligheidspiloten op de grond stonden stand-by als extra veiligheidsmaatregel om een soepele en veilige operatie te garanderen. Helicus maakte gebruik van hun informatie-interface die naadloze communicatie mogelijk maakte tussen de passagiersdrone en het Command & Control centrum (C2C) van Helicus.
 
Na drie jaar intensieve voorbereiding met zijn partners noemt Helicus de testvlucht “een belangrijke mijlpaal op het uitdagende pad dat in de komende jaren zal leiden tot wijdverspreid medisch transport per drone”.
 
Volgens vicepremier en minister van Mobiliteit Georges Gilkinet maken drones het mogelijk complexe missies uit te voeren met een efficiëntie die voorheen ongekend was, terwijl ze tegelijkertijd goedkoop en milieuvriendelijk zijn. “Sommige missies die met helikopters of lichte vliegtuigen worden uitgevoerd, kunnen nu door drones worden uitgevoerd, wat de CO2-voetafdruk van die missies sterk vermindert”, meent hij. “Daarom willen we als overheid de ontwikkeling van de dronesector in België bevorderen door een wettelijk kader te creëren en eenvoudige, toegankelijke procedures te ontwikkelen voor wie deze sector wil ontwikkelen.”
 
De Limburgse investeringsmaatschappij LRM is samen met de stad Sint-Truiden en JK Invest aandeelhouder van de DronePort.
Foto: Helicus / EHang / DronePort

Recente nieuwsberichten

Laden en lossen: risico’s en oplossingen op het laadperron

(Advertorial) Het laadperron is een onmisbare schakel in de logistieke keten, maar ook een plek waar de veiligheid vaak onder druk staat. Dagelijks gebeuren er incidenten waarbij heftrucks, vrachtwagens en medewerkers betrokken zijn. Hoewel veel bedrijven vertrouwen op routine, is juist de wijze waarop de trailer aan een perron wordt gekoppeld een vaak risicovol.

Nood aan AI-talent in de supply chain groeit buiten alle proporties

De vraag naar functies in de supply chain waarvoor AI-vaardigheden vereist zijn, is tussen het eerste kwartaal van 2023 en het eerste kwartaal van 2026 met 387% gestegen. Dat meldt Gartner. Die stijging verloopt aanzienlijk sneller dan de algemene groei van de arbeidsmarkt, wat ervoor zorgt dat de concurrentie om gekwalificeerd talent alleen maar is toegenomen.

AI verandert supply chain fundamenteel

“De klassieke supply chain, opgebouwd als lineaire keten van leverancier naar klant, volstaat vandaag niet meer. Bedrijven opereren in een omgeving waar verstoringen en toenemende complexiteit de norm zijn”, klinkt het bij SAP. Wat de belangrijkste trends in supply chain management zijn, krijgen we toegelicht van Veerle Van Puyenbroeck, country manager BeLux bij SAP. Dat gaat van ‘connected collaboration’ tot AI-gedreven besluitvorming.

Nederlandse vrachtwagenheffing verschilt van andere tolsystemen

Vanaf 1 juli 2026 voert Nederland een vrachtwagenheffing per gereden kilometer in. Hoewel veel Europese landen al vergelijkbare systemen kennen, wijkt de Nederlandse aanpak op meerdere punten af. Dat kan gevolgen hebben voor transporteurs die in Nederland rijden, waarschuwt RDW, de Dienst Wegverkeer. Transporteurs die zich niet tijdig voorbereiden, lopen het risico op verstoringen of boetes.

België test in primeur sorteertechnologie die snackverpakkingen omzet in nieuwe voedselverpakkingen

België start als eerste land in Europa een grootschalige test om chipszakjes, koekjesverpakkingen, snackverpakkingen en plastic folies die via de PMD-zak worden ingezameld, te kunnen recycleren tot nieuwe voedselverpakkingen. Voor het project werken onder meer voedingsbedrijven Mondelēz International, Ferrero, PepsiCo en Pladis samen met Fost Plus, de organisatie die instaat voor de recyclage en het hergebruik van verpakkingsafval in België. Dankzij onmerkbare digitale watermerken op de verpakkingen kunnen sorteermachines flexibele voedselverpakkingen, zoals chipszakjes of koekjeswrappers, onderscheiden van non-food verpakkingen, zoals een plastic omverpakking van luiers. Die geavanceerde sortering kan de Europese doelstelling dichterbij brengen om vanaf 2030 minstens tien procent gerecycleerd plastic te verwerken in bepaalde plastic voedselverpakkingen.

Order Picking Network - A paradigm shift in supply chain optimization

(Advertorial) With the Order Picking Network (OPN), WITRON is redefining logistics. The focus is no longer solely on automation performance, but on the overall value created through the interaction across warehouse, transport, store, and enterprise levels. For WITRON’s managing directors, Helmut Prieschenk and Karl Högen, OPN therefore marks a paradigm shift: away from traditional optimization within the logistics center towards end-to-end, data-based, and dynamic network optimization.

Logistieke sector stuit op realisatieproblemen voor uitbreiding

Ruim de helft van de grootste in Nederland actieve logistiek dienstverleners zoekt de komende jaren nieuwe distributielocaties, terwijl bijna dertig procent (ook) op de huidige vestigingslocaties wil uitbreiden. Vooral de toename van de klantenvraag zorgt voor die marktvraag. Het merendeel van de logistiek dienstverleners wil de nieuwe ruimte zelf realiseren zonder de tussenkomst van logistieke vastgoedontwikkelaars en -beleggers.

Dat zijn de belangrijkste conclusies uit een onderzoek van Buck Consultants International onder de Logistieke Dienstverleners Top-100. De volledige resultaten van dat jaarlijkse onderzoek worden begin juli 2026 gepresenteerd.

Lineage automatiseert groots koelmagazijn in Texas met TGW Logistics

In Hutchins, Texas, in de metropoolregio Dallas–Fort Worth, bouwt Lineage een van de grootste en meest geavanceerde geautomatiseerde distributiecentra voor gekoelde en diepgevroren producten. Na de recente eerstesteenlegging van de site doet Lineage een beroep op TGW Logistics om de belangrijkste magazijnprocessen te automatiseren. Na de ingebruikname, gepland voor eind 2027, zal het sterk geautomatiseerde distributiecentrum een grote Amerikaanse voedingsmiddelenproducent ondersteunen en het koelketennetwerk van Lineage in Noord-Amerika versterken. Gezien de strategische ligging in de logistieke hub Dallas–Fort Worth zullen gekoelde en diepgevroren producten efficiënt over de Verenigde Staten kunnen worden verdeeld.

Denner implementeert zelfstandig LFS en Lydia Voice in nieuw DC

De Zwitserse voedingsdiscounter Denner heeft in zijn nieuwe distributiecentrum voor verse producten in Mägenwil het LFS warehouse management system en Lydia Voice, de spraakgestuurde orderverzameloplossing van EPG (Ehrhardt Partner Group), in gebruik genomen. Opvallend aan het project is dat Denner de implementatie grotendeels zelfstandig kon uitvoeren. Gezien zijn jarenlange ervaring met LFS en Lydia Voice, in combinatie met ondersteuning door EPG, kon het bedrijf de gevestigde processen van zijn zes bestaande vestigingen naadloos naar de nieuwe vestiging overzetten.

QoQa neemt samen met Knapp DC in Zwitserland in gebruik

Het Zwitserse e-commercebedrijf QoQa nam onlangs zijn nieuwe distributiecentrum in Éclépens in gebruik. Daarvoor ging het bedrijf een samenwerking aan met Knapp, dat zorgde voor een op maat gemaakte automatiseringsoplossing. Die oplossing vormt aldus QoQa een centraal onderdeel van zijn toekomstige groei op de Zwitserse markt en in de Duitstalige landen.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.