Nieuwe modules voor het succesvolle ODATiO, de WMS/TMS-oplossing van SAVOYE

2023418132651104_6-3-intelis.jpg

(Advertorial)ODATiO, een combinatie van een WMS (Warehouse Management System) en een TMS (Transportation Management System) werd geïntroduceerd in februari 2021 en is inmiddels geïmplementeerd (of in de uitrol) bij meer dan 30 distributiecentra in Europa, het Midden-Oosten en Afrika. De oplossing is  cloud based en wordt voornamelijk gebruikt in SaaS-modus. SAVOYE blijft de oplossing uitbreiden met nieuwe functionaliteiten en modules.

Frédéric Bouchet, software sales director bij SAVOYE EMEA vertelt: "We zien dankzij ODATiO een groeiend marktaandeel bij internationale en grotere klanten, vooral in de luxesector. Omdat ODATiO ook een open oplossing betreft, weten ook adviesbureaus deze oplossing te waarderen."
 
De oplossing vond aftrek bij de maritieme industrie, communicatiebedrijven, grote retailers, food bedrijven,  massadistributie, voedsellogistiek, groothandels in kantoorbenodigdheden en zelfs bij luxe horlogemerken. ODATiO kan namelijk aangepast worden op een specifieke toepassing. Maatwerk, meerdere sites, verschillende talen, web based software zijn kenmerken van een oplossing die snel kan worden geïmplementeerd. Ze wordt hoofdzakelijk geïnstalleerd in een SaaS-modus (Software as a Service), maar On Premise is natuurlijk ook mogelijk.
 
In beide gevallen profiteert de klant van de innovatieve technologie en kan ze gebruikt worden in zowel minder complexe, manuele magazijnen als de meest complexe distributiecentra. Koppelingen met alle gangbare ERP systemen worden moeiteloos tot stand gebracht en verder is ODATiO in staat om met een klant mee te groeien.
 
Labour Management en Yard Management, twee nieuwe ODATiO modules
Eind vorig jaar werden twee nieuwe modules toegevoegd. Ten eerste, Labour Management waarmee (op basis van Machine Learning onderzoek) het mogelijk is om de activiteiten voor de komende 30 dagen te voorspellen. Deze functionaliteit is bijzonder nuttig in een omgeving waarin de verkoopcijfers steeds grilliger worden en levertijden steeds korter. Dankzij de volledig configureerbare verdeling van taken berekent en anticipeert Labour Management verschillende scenario’s om ervoor te zorgen dat er altijd voldoende personeel aanwezig is op de juiste plekken (qua functie en zone in het magazijn) om de verwachte output te kunnen realiseren.
 
Yard Management is de tweede nieuwe module. Hiermee kunnen magazijnmanagers online afspraken maken met leveranciers of vervoerders om de inkomende en uitgaande vrachtwagens op de buitenterreinen en bij de laadperrons zo soepel mogelijk aan te sturen. Voor bedrijven met een complexe interne logistiek biedt deze nieuwe functie meer controle, overzicht en een optimalisatie van de vrachtwagenbewegingen.
 
In veel magazijnen levert SAVOYE zowel apparatuur als software, zoals bijvoorbeeld een shuttlesysteem in combinatie met het ODATiO WMS/TMS. Het installeren van geautomatiseerde of gerobotiseerde magazijnsystemen samen met warehouse management software is een grote onderscheidende factor van SAVOYE en betekent een groot voordeel voor de klant. Immers, er is maar een contactpersoon nodig voor het project.
 
Vanaf de introductie wordt ODATiO ook vermarkt via een groeiend en wereldwijd netwerk van software integratoren.  

 
Over Savoye
SAVOYE is wereldwijd actief. Het bedrijf ontwerpt, produceert (Europa en VS) en integreert machines, geautomatiseerde intralogistieke systemen en softwareoplossingen voor de supply chain. SAVOYE biedt een complete reeks tailormade oplossingen voor logistieke organisaties; van eenvoudig tot de meest complexe. Voor bedrijven met een middelgrote omvang tot de multinational.
We bieden een breed assortiment oplossingen dat wordt onderverdeeld in 2 segmenten:

1. Advanced software
Een complete serie software oplossingen voor de supply chain (OMS, TMS, WMS, WCS en EDI). De meest recente oplossing werd begin 2021 geïntroduceerd: ODATiO, een combinatie van een WMS en een TMS. Op het gebied van supply chain software biedt Savoye een breed toepassingsgebied. Het omvat zelfs een omnichannel-retail applicatie door de overname van het bedrijf SoCloz, leider in omnichannel SaaS-softwareplatforms voor fysieke producten.

2. Advanced technologies
Ontwerp, productie en integratie van intralogistieke systemen, zoals geautomatiseerde en gerobotiseerde Goods-to-Person systemen voor zowel lichte (X-PTS) als zware lasten (MAGMATIC), orderverzamelsystemen, automatische verpakkingsmachines (JIVARO, E-JIVARO, PAC 600 machines), conveyors (INTELIS) en tenslotte de nieuwe AMR mobiele robotoplossingen FLEEXEE en HAIPICK.
 
SAVOYE wordt internationaal vertegenwoordigd via vier divisies: Savoye North America Inc, in de Verenigde Staten, Savoye China, Savoye Azië in Singapore en Savoye Europe & MEA. SAVOYE heeft wereldwijd meer dan 900 werknemers.
 
Meer op: www.savoye.com
 
PERSCONTACT: Benelux: AFFARE International B2B marketing / Gian Schiava / Tel : +31 (0)6 8320 3457 | g.schiava@affare.nl

Recente nieuwsberichten

Nicolas Baise wordt nieuwe CEO van Bpost

Op 1 januari 2027 wordt Nicolas Baise CEO van Bpost, een van de drie businessunits van de internationale logistieke groep Bnode, het vroegere Bpostgroup. Nicolas Baise is momenteel Chief Operations Officer en lid van het Executive Comité van Bnode. Hij volgt Chris Peeters op, die sinds mei 2025 op interimbasis aan het hoofd staat van Bpost, naast zijn functie als CEO van de groep. In zijn nieuwe rol zal Nicolas Baise zich richten op de verdere uitvoering van de operationele en commerciële prioriteiten en de transformatie van Bpost. Tot het einde van dit jaar blijft hij verantwoordelijk voor de operationele voorbereiding en afhandeling van het piekseizoen.

NDQ investeert 4 miljoen euro in uitbreiding van logistieke hub in Zeebrugge

Logistiek dienstverlener NDQ heeft 4 miljoen euro geïnvesteerd in de uitbreiding van zijn capaciteit in Zeebrugge. Het bedrijf nam honderd nieuwe ferrytrailers in gebruik, bouwde een grotere onderhoudsgarage en legde ongeveer twee hectare bijkomende parkeerruimte aan. Met die investeringen wil NDQ zijn activiteiten voor goederenstromen tussen het Europese vasteland en het Verenigd Koninkrijk en Ierland verder uitbouwen. De totale trailervloot telt inmiddels 700 eenheden.

Assa Abloy combineert verschillende oplossingen voor veiligere laadkades

Assa Abloy Entrance Systems brengt verschillende veiligheidsoplossingen voor laad- en loskades samen in een geïntegreerde aanpak. Het aanbod omvat onder meer automatische wielblokkering, docklevellers, dockshelters, veiligheidsbuffers en sensorgestuurde geleidingssystemen. Daarmee wil de leverancier risico's beperken bij het aan- en afrijden van vrachtwagens en tijdens het laden en lossen.

Mobito wordt exclusieve reseller van geselecteerde Webfleet-datasets

Webfleet, de wagenparkbeheeroplossing van Bridgestone, breidt zijn samenwerking met mobiliteitsdataplatform Mobito uit. Mobito wordt commercieel partner en exclusieve reseller van geselecteerde Webfleet-datasets. Daarmee wil Webfleet voertuiggegevens toegankelijker maken voor organisaties die werken aan verkeersanalyse, infrastructuurplanning, digitale kaarten en andere mobiliteitstoepassingen.

Conex opent Duitse vestiging en breidt douanenetwerk uit tot tien landen

Leverancier van douanesoftware Conex breidt zijn Europese aanwezigheid uit met de oprichting van Conex GmbH in Saarbrücken. De nieuwe vestiging krijgt een lokaal team dat zich richt op de Duitstalige markt en de specifieke Duitse douane- en regelgeving. Met de uitbreiding zijn de softwareoplossingen van de groep nu operationeel in tien Europese landen.

MG Real Estate bouwt nieuw distributiecentrum voor Havi

Vastgoedontwikkelaar MG Real Estate is gestart met de realisatie van een nieuw distributiecentrum voor Havi op MG Park Sint-Katelijne-Waver. De logistieke dienstverlener, gespecialiseerd in de voedingssector, breidt daarmee zijn Belgische distributienetwerk uit. Het project heeft een totale oppervlakte van 11.831m² en wordt specifiek ingericht voor de opslag en distributie van voedingsproducten.

Manhattan Exchange 2026: meer AI en eenvoudiger software voor supply chains

Tijdens de tiende editie van Manhattan Exchange EMEA in Milaan heeft Manhattan Associates verschillende innovaties voorgesteld die supplychainprocessen eenvoudiger en flexibeler moeten maken. De softwareleverancier zet daarbij sterk in op agentische AI, verdere integratie van planning en uitvoering en een snellere implementatie van zijn oplossingen. Een belangrijke strategische vernieuwing is Manhattan Editions, waarmee bedrijven kunnen kiezen uit drie niveaus - Essentials, Enterprise en Enterprise Premier - op basis van hetzelfde cloudplatform. Zo kunnen ze bijkomende functionaliteiten activeren naarmate hun behoeften veranderen, doorgaans zonder nieuwe implementatie of datamigratie.

Toyota Automated Logistics gaat magazijn van Hummel vernieuwen tijdens lopende productie

Toyota Automated Logistics (TAL) gaat de intralogistieke infrastructuur van Hummel AG moderniseren op de hoofdvestiging in het Duitse Denzlingen. De fabrikant van verbindingstechnologie breidt zijn productiesite uit en laat daarbij het bestaande palletmagazijn vervangen. De werkzaamheden moeten plaatsvinden terwijl de productie blijft draaien.

Jungheinrich combineert PowerCube en smallegangenmagazijn bij Deutsche Aircraft

Jungheinrich heeft het geautomatiseerde logistieke centrum van Deutsche Aircraft op de luchthaven Leipzig/Halle officieel overgedragen. De installatie ondersteunt de materiaalvoorziening voor de toekomstige productie van het duurzame regionale vliegtuig D328eco. Daarbij worden een PowerCube-opslagsysteem voor kleine onderdelen en een geautomatiseerd smallegangenmagazijn voor pallets aangestuurd vanuit één gemeenschappelijk magazijnbeheersysteem.

Descartes introduceert AI-agent voor analyse van wereldwijde handelsdata

Descartes Systems Group heeft de Datamyne AI Agent geïntroduceerd, een nieuwe functionaliteit waarmee gebruikers internationale handelsgegevens in natuurlijke taal kunnen doorzoeken. De AI-agent is geïntegreerd in het bestaande Datamyne-platform en richt zich onder meer op inkoopteams, verkoopafdelingen en supplychainanalisten. Volgens Descartes kan de benodigde onderzoeks- en analysetijd zo met maximaal negentig procent worden verminderd, afhankelijk van de ervaring van de gebruiker en de complexiteit van de vraag.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.