Migros Verteilbetrieb breidt OPM-systeem uit met Witron

Witron X Migros

Foto: Witron – Migros ‘Foodtura’

De nationale logistieke divisie van de Zwitserse food retailer Migros Verteilbetrieb AG (MVB) breidt haar geautomatiseerde distributiecentrum voor droge goederen in Suhr uit met Witron. Daarbij zullen 14 extra COM-machines in de bestaande oplossing worden geïntegreerd terwijl het logistieke centrum operationeel blijft. De ruimte die daarvoor nodig is, wordt gebouwd op het dak van het logistieke centrum, dat grenst aan Migros in Suhr, zodat er geen extra ruimte hoeft te worden afgesloten voor de uitbreiding. Voorzien wordt dat MVB vanaf het derde kwartaal van 2027 dagelijks bijna 132.000 extra dozen volautomatisch op winkelpallets zal kunnen verzamelen. De vestiging in Suhr zal dan op een piekdag meer dan 560.000 dozen verzamelen met behulp van in totaal 47 COM-machines in combinatie met de DPS- en ATS-oplossingen van Witron.

Het project, dat luistert naar de naam Foodtura, plaatste de ontwerpers van Witron voor een uitdagende taak omdat er slechts 7.000 vierkante meter beschikbaar was voor de uitbreiding. Er moesten in totaal 14 volautomatische orderverzamelmachines, 116.000 opslaglocaties voor trays, 28 magazijnkranen, 6 depalletisers en 4 stretch-wikkelaars worden geïntegreerd – verdeeld over twee verdiepingen.

Het nieuwe magazijn wordt via een compact transportbaansysteem verbonden met het bestaande logistieke centrum. MVB slaat sinds medio 2011 droge goederen in Suhr op en verzamelt ze met een Witron OPM-systeem. Van daaruit bevoorraadt MVB momenteel dagelijks meer dan 700 winkels met meer dan 315.000 dozen. Eind 2015 werd een geautomatiseerde oplossing voor de vers- en gemakssector in het bestaande gebouw geïntegreerd, waardoor dagelijks bijna 120.000 dozen kunnen worden gepickt.

Migros in Suhr heeft al 28 COM-machines voor de afdeling droge goederen en 5 COM-machines voor de gemaksartikelen. Door 14 extra COM-machines in de afdeling droge goederen te integreren, zal het bedrijf in de toekomst 132.000 extra dozen per dag kunnen verzamelen. Eind 2027 moeten dan in totaal 47 COM-machines – in combinatie met DPS- (Dynamic Picking System) en ATS- (Automated Tote System) oplossingen van Witron – dagelijks meer dan 560.000 dozen vrijwel foutloos, winkelvriendelijk, ergonomisch en duurzaam op pallets en rolcontainers stapelen. Zo zal bijna honderd procent van het productassortiment automatisch worden verzameld.

IT-project in Neuendorf

Naast de OPM-uitbreiding op de locatie in Suhr tekenden de twee bedrijven ook een contract voor een uitgebreid IT-project op de site van MVB in Neuendorf.

Begin 2021 implementeerde Witron daar een omnichannel-distributiecentrum als onderdeel van een greenfield/brownfield-project. De faciliteit bevoorraadt meer dan 700 winkels en duizenden homeshopping-klanten met een breed near-food/non-food assortiment van ruim 100.000 verschillende artikelen per jaar. Op een piekdag verzamelen de OPM-, AIO- en CPS-systemen van Witron er meer dan 470.000 dozen, artikelen en grote stukken die zowel per vrachtwagen als per spoor worden verzonden. De faciliteit is ook begonnen met de exploitatie van een diepvriesmagazijn dat OPM-technologie gebruikt bij -25°C om meer dan 1400 winkels te bevoorraden met een assortiment van 2.200 producten en dagelijks tot 100.000 dozen winkelvriendelijk op pallets en rolcontainers te stapelen.

Terwijl de geautomatiseerde logistieke zones in Neuendorf al door een Witron WMS worden aangestuurd, zijn de logistieke zones stroomopwaarts en stroomafwaarts (ontvangst/verzending/retourverwerking) en alle interfaces met het SAP-systeem van Migros en andere bovenliggende systemen (bv. routeplanning, containerpoolbeheer, statistiektools, etc.) nog niet in het Witron-platform geïntegreerd.

In het kader van het ‘end-of-life’-proces wordt de bestaande oplossing in de near-food/non-food-sector nu achtereenvolgens vervangen door een Witron WMS, tijdens de lopende werkzaamheden. Ook dit project moet medio 2027 zijn afgerond.

Recente nieuwsberichten

Strategisch Aankoper medisch laboratoriumgroep gezocht

(Advertorial) Als Teamlead - Strategisch Aankoper ben je de spil in ons aankoopproces en bouw je mee aan een sterke, toekomstgerichte aankoopafdeling voor de medische laboratoriumgroep medina | cma | lko-lmc | akl, marktleider in België . Je werkt in een matrix-structuur en combineert strategisch aankoopbeleid met people management en internationale samenwerking.

Cybersecurity in warehouse operations: wat elke logistieke organisatie moet weten (English webinar)

(Advertorial) Warehouse- en supply chain operaties zijn afhankelijker van digitale systemen dan ooit. Maar hoe goed zijn die systemen beschermd? In dit webinar krijg je inzicht in actuele cybersecurityrisico’s, zie je een praktijkvoorbeeld van een security vulnerability en ontdek je waarom een ondersteund, up-to-date WMS-platform helpt om risico’s te beperken. Relevant voor IT, security en operations professionals die continuïteit en veiligheid willen waarborgen.

Nieuwe tarieven voor kilometerheffing op komst

Vanaf woensdag 1 juli 2026 worden in België nieuwe tarieven voor de kilometerheffing toegepast. In het Brussels Hoofdstedelijk Gewest zullen de tarieven aan de index worden aangepast. In Vlaanderen zal een toeslag voor CO2‑uitstoot op de tarieven worden toegepast volgens de CO2‑emissieklasse van het voertuig. In Wallonië (SOFICO) komt er een aanpassing van de tarieven overeenkomstig de beslissing van de raad van bestuur van SOFICO van 28 november 2025, goedgekeurd op 2 april 2026 door de Waalse Regering.

HERE lanceert AI-gestuurde oplossing voor routebegeleiding in laatste meter

HERE Technologies, een wereldwijd platform voor kaart- en locatiegegevens, heeft HERE Last Meter Guidance aangekondigd. Het betreft een oplossing voor locatie-informatie die is ontworpen om bezorgers te helpen hun bezorgingen sneller, nauwkeuriger en met minder giswerk af te ronden. Daarbij wordt gebruik gemaakt van op AI gebaseerde routebegeleiding, gaande van de meest optimale parkeerplaats tot aan de uiteindelijke afleverlocatie.

Platform Science versterkt wagenparkbeheer met Remote Control-functie

Platform Science, leverancier van transporttechnologie en telematica, presenteert zijn nieuwe Remote Control-functie als uitbreiding van de Managed Driver Experience-oplossing. De nieuwe functie moet zorgen voor een verschuiving in wagenparkondersteuning van passieve observatie naar actieve probleemoplossing, waardoor backoffice-beheerders rechtstreeks kunnen communiceren met apparaten in de cabine om complexe problemen direct op te lossen.

Mecalux voert gebruik van AI agents op in logistieke softwaresuite

Mecalux, aanbieder van magazijntechnologie en intralogistieke software, heeft zijn technologische infrastructuur uitgebreid met een nieuw computerplatform dat is ontworpen om het gebruik van AI-agenten in zijn logistieke softwareoplossingen te versnellen. Deze strategische investering moet het mogelijk maken verschillende soorten intelligente entiteiten te ontwikkelen en in te zetten, die bedrijven kunnen configureren om de magazijnprocessen te ondersteunen.

Amsterdam en Berlijn blijken koplopers in efficiënt goederenvervoer

Geotab, wereldwijd aanbieder van oplossingen voor het beheer van verbonden voertuigen en bedrijfsmiddelen, heeft zijn eerste Europese index voor Efficiëntie van Stedelijk Vrachtvervoer, getiteld ‘De kosten van stilstaan’, gepubliceerd. Daaruit blijkt een prestatiekloof van 144 procent tussen de grote Europese steden Berlijn enerzijds en Madrid anderzijds, waarbij Berlijn het hoogst scoort op het vlak van vrachtvervoersefficiëntie, op de voet gevolgd door Amsterdam. Ook Dublin, Rome, Parijs, Londen en Madrid werden in het onderzoek opgenomen.

WDP investeert 67 miljoen euro in Frankrijk en benoemt group European investment manager

Logistiek vastgoedontwikkelaar WDP investeert in twee strategische grondposities in Frankrijk: op de luchthaven Paris Charles de Gaulle en ten noorden van Toulouse. Samen zijn ze goed voor een totale investering van 67 miljoen euro en zowat 132.000m² aan toekomstige verhuurbare oppervlakte.

WDP wil de nieuw verworven gronden geleidelijk ontwikkelen, voornamelijk vanaf 2028. Met de ontwikkeling zou het project een toekomstige investering van in totaal ongeveer 172 miljoen euro vertegenwoordigen. Tegelijk met de investering benoemt WDP Robert Woerdeman tot ‘group European investment manager’.

Contargo breidt binnenscheepvaartactiviteiten uit

Na de modernisering van de infrastructuur in de haven van Emmerich (Noordrijn-Westfalen, Duitsland), heeft Contargo Rhein-Waal-Lippe op 11 mei 2026 de nieuwgebouwde containerbrug officieel in gebruik genomen. Daarmee is de meerjarige uitbreiding van de containerterminal voorlopig afgerond.

Dematic en Alheembouw voorzien NMBS van geautomatiseerd magazijn

Als aanbieder van automatiseringsoplossingen voor de supply chain, levert Dematic aan de Belgische hoofdaannemer Alheembouw een hoogbouwmagazijn en een AutoStore-systeem voor een nieuw logistiek centrum van de NMBS. De nationale spoorwegmaatschappij gaat het magazijn gebruiken als opslagfaciliteit voor een breed scala aan componenten en reserveonderdelen die nodig zijn voor het onderhoud, de reparatie en de modernisering van haar spoorwegvloot. Het logistiek centrum wordt gebouwd op een voormalig industriegebied in Mechelen dat eigendom is van de NMBS.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.