LKQ bedient Benelux en Frankrijk vanuit sterk geautomatiseerd fulfilmentcentrum in Berkel en Rodenijs

IMG_6666

(Advertorial) Vanuit het gloednieuwe centrale distributiecentrum in Berkel en Rodenijs belevert LKQ, sinds eind 2023 zijn klanten in de Benelux en Frankrijk. LKQ is de grootste distributeur van producten en diensten in de automotive aftermarket en marktleider in Nederland en België.

Het centrale distributiecentrum is gevestigd in een energiezuinig gebouw van 50.000 m2 en bundelt LKQ’s intralogistiek systeem voor de regio op één centrale locatie. De verregaande automatisering van het fulfilmentcentrum is een belangrijke stap in de optimalisatie van de toeleveringsketen en vormt de basis voor de geplande groei de komende jaren.

“In distributie is het belangrijk om het juiste onderdeel op het juiste moment op de juiste plaats te hebben. Automatisering is daarom essentieel voor ons. Het helpt ons om het aantal fouten te verminderen, een beter systeem en proces te hebben en om sneller te zijn,” zegt Alex Gelbcke, CEO LKQ Benelux-Frankrijk.

Krachtige en flexibele shuttle-oplossing

De kern van de sterk geautomatiseerde oplossing – met tien gangen en meer dan 180.000 opslaglocaties voor bakken – is FlashPickÒ. Zo’n 200 energiezuinige Stingray-shuttles zorgen voor de opslag en het ophalen van de bakken met producten. In combinatie met 12 werkstations voor goederenontvangst en 16 PickCenter One-to-One werkstations voor het orderverzamelen met hoge productiviteit vormt het shuttlesysteem het middelpunt van het systeem.

De TGW Software Suite is verantwoordelijk voor het sturen van het end-to-end proces, inclusief het Warehouse Control System (WCS) en de Material Flow Controller (MFC). De carton erector(dozenopzetmachine) zorgt voor het vouwen, opzetten, verstevigen en sluiten van de order dozen. De bakkenstapelaars en liften behoren ook tot het systeem.

Future-proof systeem

Bij het ontwerp van het systeem werd rekening gehouden met de toekomstige groeiambities van het bedrijf. Voor LKQ is continue verbetering een belangrijke kernwaarde. Daarom werd al bij het ontwerp gekeken naar een systeem dat klaar is voor de toekomst.

“De oplossing van TGW is schaalbaar. Zo hebben we nu 16 PickCenter One werkstations, maar deze kunnen snel uitgebreid worden als het aantal uitgaande lijnen naar onze klanten groeit. Op die manier zijn we samen met TGW klaar voor de toekomst,” aldus Onno Meerman, LKQ Director Logistics Operations.

IMG_6736

Lifetime Services voor een maximale beschikbaarheid

Ook na de oplevering van het systeem blijft LKQ vertrouwen op de expertise van TGW. Een team van Lifetime Services-specialisten werkt samen met de technici van LKQ om een maximale beschikbaarheid van het systeem te garanderen.

‘Het LTS-team en deze site hebben overdag regelmatig contact om de operaties draaiende te houden. In de controlekamer richten we ons met name op de orders en de orderstroom, terwijl het LTS-team zich concentreert op het onderhoud. Daarom delen we dezelfde radiofrequentie om tijd te vinden voor onderhoud terwijl de operatie doorgaat. Dat is een hele uitdaging als je van 6 uur ‘s ochtends tot 12 uur ‘s nachts operationeel bent. Maar tot nu toe is het ons steeds gelukt om alles in die periode af te handelen,” zegt Bernard Allaart, LKQ Manager Control Room.

Het LTS full service contract gaat verder dan alleen onderhoud. “Het is belangrijk dat ook onze technici het systeem leren kennen en die kennis als bedrijf ook opbouwen. TGW heeft de expertise om ervoor te zorgen dat we voldoen aan de eisen op het gebied van up-time en prestaties,” vult Loek Beekman, COO LKQ Benelux-Frankrijk aan.

Rolmodel voor rest van de organisatie

De Benelux is een belangrijke regio voor LKQ. “De maturiteit van de aftermarket is hier veel hoger dan in de rest van Europa, we hebben een hoge penetratie van elektrische voertuigen en van fleet en we hebben uiterst succesvolle werkplaatsconcepten. Er wordt in onze regio ook veel aandacht besteed aan revisie en duurzaamheid. In dat opzicht is de Benelux een rolmodel voor de rest van Europa,” aldus Glebcke.

“Daarom is dit centrale distributiecentrum essentieel voor ons. We zullen er op termijn vijf hebben verspreid over heel Europa. Ons doel is om Europa volledig te bereiken en elke klant op dezelfde manier te bedienen vanuit dit soort locaties,” besluit hij.

Recente nieuwsberichten

WDP investeert 67 miljoen euro in Frankrijk en benoemt group European investment manager

Logistiek vastgoedontwikkelaar WDP investeert in twee strategische grondposities in Frankrijk: op de luchthaven Paris Charles de Gaulle en ten noorden van Toulouse. Samen zijn ze goed voor een totale investering van 67 miljoen euro en zowat 132.000m² aan toekomstige verhuurbare oppervlakte.

WDP wil de nieuw verworven gronden geleidelijk ontwikkelen, voornamelijk vanaf 2028. Met de ontwikkeling zou het project een toekomstige investering van in totaal ongeveer 172 miljoen euro vertegenwoordigen. Tegelijk met de investering benoemt WDP Robert Woerdeman tot ‘group European investment manager’.

Contargo breidt binnenscheepvaartactiviteiten uit

Na de modernisering van de infrastructuur in de haven van Emmerich (Noordrijn-Westfalen, Duitsland), heeft Contargo Rhein-Waal-Lippe op 11 mei 2026 de nieuwgebouwde containerbrug officieel in gebruik genomen. Daarmee is de meerjarige uitbreiding van de containerterminal voorlopig afgerond.

Dematic en Alheembouw voorzien NMBS van geautomatiseerd magazijn

Als aanbieder van automatiseringsoplossingen voor de supply chain, levert Dematic aan de Belgische hoofdaannemer Alheembouw een hoogbouwmagazijn en een AutoStore-systeem voor een nieuw logistiek centrum van de NMBS. De nationale spoorwegmaatschappij gaat het magazijn gebruiken als opslagfaciliteit voor een breed scala aan componenten en reserveonderdelen die nodig zijn voor het onderhoud, de reparatie en de modernisering van haar spoorwegvloot. Het logistiek centrum wordt gebouwd op een voormalig industriegebied in Mechelen dat eigendom is van de NMBS.

Domino lanceert UV-lasercodeersysteem voor gevoelige verpakkingen

Domino Printing Sciences, wereldwijd aanbieder van printoplossingen, stelt zijn nieuwe Ux360i UV-lasercodeersysteem voor. Het systeem is ontworpen om fabrikanten te helpen permanente codes van hoge kwaliteit aan te brengen op gevoelige en recyclebare verpakkingsmaterialen, zonder dat dit ten koste gaat van de lijnprestaties. Daarmee wil Domino inspelen op de uitdagingen waarmee veeleisende productieomgevingen, zoals die van voedingsmiddelen, farmaceutica en life sciences, geconfronteerd worden.

Heftruckchauffeur blijft hoofdzakelijk mannelijk beroep

In België zijn ruim 23.000 mensen aan de slag als heftruckbestuurder. Daarmee is het een van de zeventig meest voorkomende beroepen in het land. Toch staat het beroep al vele jaren op de lijst van knelpuntberoepen en is het bijna uitsluitend een mannelijk domein. Dat bracht B-Close als onafhankelijke Belgische verdeler van A-merkheftrucks onder de aandacht naar aanleiding van de Dag van de Heftruckchauffeur op 8 mei.

97% van de Europese transportprofessionals gebruikt al AI

Artificiële intelligentie (AI) heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een vaste bouwsteen binnen transport- en logistiek management. Dat staaft ook recent onderzoek van Descartes Systems Group. Uit het jaarlijkse Europees Transportmanagement Benchmarkonderzoek blijkt dat nog slechts 3% van de Europese verladers en logistiek dienstverleners (LSP’s) nog geen AI gebruikt bij de transformatie van transportprocessen. Het onderzoek werd uitgevoerd in 2025 onder 300 senior besluitvormers bij verladers en logistiek dienstverleners in Europa (België/Nederland (75), Duitsland (75), het Verenigd Koninkrijk (75), Frankrijk (75)).

Hoe veilig is uw laadkaai? Neem deel aan het Dockveiligheidsonderzoek 2026

(Advertorial) Veilig werken aan de laadkaai blijft in veel warehouses een aandachtspunt. Op deze plek komen heftrucks, vrachtwagens en medewerkers samen, vaak onder tijdsdruk. Dat maakt het laadperron één van de meest risicovolle zones binnen de logistieke operatie.

Om beter inzicht te krijgen in de praktijk, nam Rite-Hite het initiatief om een dockveiligheidsonderzoek te organiseren. Dit marktonderzoek brengt in kaart waar het goed gaat, waar risico’s liggen en waar verbeterkansen zitten. De resultaten worden in juni gedeeld.

Dachser rolt @ILO voor realtime inzicht in de loods ook in Benelux uit

Logistiek dienstverlener Dachser zet in Zevenaar (Nederland) een volgende stap in de digitalisering van zijn logistieke processen. Voortaan wordt in de overslagloods gewerkt met @ILO (advanced indoor localization and operations), een systeem dat via scanunits aan het plafond automatisch datamatrixcodes op goederen en intern transportmaterieel registreert. In plaats van losse scanmomenten worden alle bewegingen continu vastgelegd, zonder dat medewerkers in beeld worden gebracht.

Welk fleet management systeem heeft toekomst?

Wagenparkbeheer op basis van een interface zoals VDA 5050 maakt het mogelijk automatisch geleide voertuigen van verschillende fabrikanten gezamenlijk aan te sturen. Maar voor efficiënt wagenparkbeheer is een centraal besturingssysteem niet altijd noodzakelijk. Veel hangt af van de specifieke toepassing, de proceseisen en de strategie van het bedrijf in kwestie. Als er bijvoorbeeld zelfrijdende transportvoertuigen van een enkele fabrikant worden ingezet voor het eenvoudige vervoer van dozen of pallets, kunnen deze ook zonder centraal besturingssysteem goed met elkaar communiceren. Safelog, fabrikant van mobiele transportrobots, laat a.h.v. drie verschillende scenario’s zien wanneer welke oplossing zinvol is.

Descartes verhoogt veiligheid voor wagenparken door overname Idelic

Descartes Systems Group heeft Idelic overgenomen, een leverancier van AI-gedreven oplossingen voor chauffeursveiligheid en prestatiebeheer met hoofdkantoor in Pittsburgh, Pennsylvania (VS).

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.