LKQ bedient Benelux en Frankrijk vanuit sterk geautomatiseerd fulfilmentcentrum in Berkel en Rodenijs

(Advertorial) Vanuit het gloednieuwe centrale distributiecentrum in Berkel en Rodenijs belevert LKQ, sinds eind 2023 zijn klanten in de Benelux en Frankrijk. LKQ is de grootste distributeur van producten en diensten in de automotive aftermarket en marktleider in Nederland en België.

Het centrale distributiecentrum is gevestigd in een energiezuinig gebouw van 50.000 m2 en bundelt LKQ’s intralogistiek systeem voor de regio op één centrale locatie. De verregaande automatisering van het fulfilmentcentrum is een belangrijke stap in de optimalisatie van de toeleveringsketen en vormt de basis voor de geplande groei de komende jaren.

“In distributie is het belangrijk om het juiste onderdeel op het juiste moment op de juiste plaats te hebben. Automatisering is daarom essentieel voor ons. Het helpt ons om het aantal fouten te verminderen, een beter systeem en proces te hebben en om sneller te zijn,” zegt Alex Gelbcke, CEO LKQ Benelux-Frankrijk.

Krachtige en flexibele shuttle-oplossing

De kern van de sterk geautomatiseerde oplossing – met tien gangen en meer dan 180.000 opslaglocaties voor bakken – is FlashPickÒ. Zo’n 200 energiezuinige Stingray-shuttles zorgen voor de opslag en het ophalen van de bakken met producten. In combinatie met 12 werkstations voor goederenontvangst en 16 PickCenter One-to-One werkstations voor het orderverzamelen met hoge productiviteit vormt het shuttlesysteem het middelpunt van het systeem.

De TGW Software Suite is verantwoordelijk voor het sturen van het end-to-end proces, inclusief het Warehouse Control System (WCS) en de Material Flow Controller (MFC). De carton erector(dozenopzetmachine) zorgt voor het vouwen, opzetten, verstevigen en sluiten van de order dozen. De bakkenstapelaars en liften behoren ook tot het systeem.

Future-proof systeem

Bij het ontwerp van het systeem werd rekening gehouden met de toekomstige groeiambities van het bedrijf. Voor LKQ is continue verbetering een belangrijke kernwaarde. Daarom werd al bij het ontwerp gekeken naar een systeem dat klaar is voor de toekomst.

“De oplossing van TGW is schaalbaar. Zo hebben we nu 16 PickCenter One werkstations, maar deze kunnen snel uitgebreid worden als het aantal uitgaande lijnen naar onze klanten groeit. Op die manier zijn we samen met TGW klaar voor de toekomst,” aldus Onno Meerman, LKQ Director Logistics Operations.

IMG_6736

Lifetime Services voor een maximale beschikbaarheid

Ook na de oplevering van het systeem blijft LKQ vertrouwen op de expertise van TGW. Een team van Lifetime Services-specialisten werkt samen met de technici van LKQ om een maximale beschikbaarheid van het systeem te garanderen.

‘Het LTS-team en deze site hebben overdag regelmatig contact om de operaties draaiende te houden. In de controlekamer richten we ons met name op de orders en de orderstroom, terwijl het LTS-team zich concentreert op het onderhoud. Daarom delen we dezelfde radiofrequentie om tijd te vinden voor onderhoud terwijl de operatie doorgaat. Dat is een hele uitdaging als je van 6 uur ‘s ochtends tot 12 uur ‘s nachts operationeel bent. Maar tot nu toe is het ons steeds gelukt om alles in die periode af te handelen,” zegt Bernard Allaart, LKQ Manager Control Room.

Het LTS full service contract gaat verder dan alleen onderhoud. “Het is belangrijk dat ook onze technici het systeem leren kennen en die kennis als bedrijf ook opbouwen. TGW heeft de expertise om ervoor te zorgen dat we voldoen aan de eisen op het gebied van up-time en prestaties,” vult Loek Beekman, COO LKQ Benelux-Frankrijk aan.

Rolmodel voor rest van de organisatie

De Benelux is een belangrijke regio voor LKQ. “De maturiteit van de aftermarket is hier veel hoger dan in de rest van Europa, we hebben een hoge penetratie van elektrische voertuigen en van fleet en we hebben uiterst succesvolle werkplaatsconcepten. Er wordt in onze regio ook veel aandacht besteed aan revisie en duurzaamheid. In dat opzicht is de Benelux een rolmodel voor de rest van Europa,” aldus Glebcke.

“Daarom is dit centrale distributiecentrum essentieel voor ons. We zullen er op termijn vijf hebben verspreid over heel Europa. Ons doel is om Europa volledig te bereiken en elke klant op dezelfde manier te bedienen vanuit dit soort locaties,” besluit hij.

Recente nieuwsberichten

Søstrene Grene opent distributiehub op Prologis Park Venlo

De Deense winkelketen Søstrene Grene heeft officieel zijn nieuwe distributiecentrum van ongeveer 45.000 vierkante meter geopend op Trade Port Noord in Venlo, ontwikkeld door Prologis. De faciliteit op Prologis Park Venlo zal de distributie naar winkels en klanten van Søstrene Grene in Nederland en in delen van Europa ondersteunen en is de eerste distributiehub van de retailer buiten Denemarken.

Lovehoney transformeert orderpickactiviteiten met Zetes

Het Britse e-commercebedrijf Lovehoney heeft gekozen voor ZetesMedea als onderdeel van zijn digitaliseringsproject voor het magazijn. Met die oplossing wil het bedrijf de efficiëntie, productiviteit en nauwkeurigheid verhogen om beter in te kunnen spelen op de groeiende klantvraag.

EPG voegt fulfilmentoplossing van Locus Robotics aan portfolio toe

EPG (Ehrhardt Partner Group) breidt zijn technologische netwerk op het vlak van magazijnautomatisering verder uit via een strategisch partnership met Locus Robotics. Dankzij de integratie van de systeemoplossing van Locus Robotics in het LFS warehouse management systeem kan EPG een kant-en-klare oplossing bieden die orderverwerkingsprocessen duurzaam versnelt en flexibele schaalbaarheid in magazijnactiviteiten mogelijk maakt. De fulfilmentoplossing van Locus is al in gebruik bij het Logistics Solution Center (LSC) in Boppard (Duitsland).

Jungheinrich zet voorspellende AI in voor ontwikkeling van batterijen

Jungheinrich, fabrikant en wereldwijd aanbieder van industrieel equipment, versnelt de ontwikkeling van batterij-aangedreven hef- en magazijntrucks door batterijtestgegevens te modelleren. Daartoe werkt het bedrijf samen met Monolith, een leverancier van AI-software voor datagestuurde engineering- en validatieprocessen.

Dematic breidt automatiseringsmogelijkheden uit door samenwerking met GreyOrange

Dematic, leverancier van intelligente automatiseringsoplossingen voor de supply chain, gaat strategisch samenwerken met GreyOrange, wereldwijd aanbieder van AI-gestuurde software om magazijn- en winkelvoorraden te beheren. Met de samenwerking wil Dematic zijn flexibele automatiseringsmogelijkheden uitbreiden en klanten schaalbare oplossingen voor distributie en orderverwerking bieden.

Swisslog lanceert AgileStore, een multidirectioneel 4-way shuttlesysteem

Swisslog, leverancier van automatiseringsoplossingen voor magazijnen en intralogistiek, breidt zijn ASRS-portfolio voor pallets verder uit met de introductie van AgileStore. Het betreft een nieuw, multidirectioneel (4-way) shuttlesysteem dat is ontworpen voor flexibele, high-density palletopslag en schaalbare ASRS-prestaties. De nieuwe oplossing vormt een aanvulling op het PowerStore-shuttlesysteem en de ​Vectura-palletkraan.

Twee op de drie bedrijven noemen physical AI een hoge prioriteit

Het Capgemini Research Institute heeft het rapport ‘Physical AI: Taking human-robot collaboration to the next level’ gepubliceerd. Daarin onderzoekt de interne denktank van Capgemini de impact van ‘physical AI’ op robotica en de waarde die deze technologie voor bedrijven kan ontsluiten. Physical AI markeert volgens de onderzoekers een verschuiving in robotica: van automatisering naar autonome actie in de fysieke wereld. De kansen die de technologie biedt, worden breed erkend door leidinggevenden in verschillende sectoren, van hightech (93%) tot magazijnbeheer en logistiek (69%) en landbouw (59%). Ook wereldwijd is er veel bijval: bijna drie kwart van de leidinggevenden in de VS en ongeveer twee derde in Europa en APAC is het daar mee eens.

Grip op technologie in een complexere value chain?

(Advertorial) Technologie, data en digitalisering zetten vandaag de toon in de value chain. Voor supply chain‑professionals betekent dat: bijblijven, doorgronden en strategisch vooruitkijken.

Load Performance Indicator moet transportcapaciteit beter helpen benutten

Topsector Logistiek, een Nederlands samenwerkingsverband tussen het bedrijfsleven, de overheid en kennisinstellingen om de logistieke sector in Nederland te verduurzamen en versterken, lanceert de Load Performance Indicator (LPI) nu ook online voor vervoerders en verladers. Met de nieuwe LPI-tool wordt het voor logistieke bedrijven mogelijk zelfstandig en laagdrempelig hun transportprestaties te analyseren. Via https://lpi.topsectorlogistiek.nl kunnen zij hun eigen LPI berekenen en direct inzicht krijgen in de efficiëntie van hun ritten. Voor verdere verdieping en het structureel verbeteren van prestaties is aanvullende kosteloze analyse en begeleiding mogelijk.

Alax Automation wordt Dymation Benelux

Alax Automation, een Belgisch bedrijf dat deel uitmaakt van de Tesya Group en gespecialiseerd is in fabrieksconsultancy en digitalisering, kondigt zijn transformatie aan naar Dymation Benelux. Onder het merk Dymation wil het bedrijf een nieuwe fase in zijn groeitraject aanboren en zijn aanwezigheid in de Benelux versterken.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.