E-commerce: zijn uw pakketten wel een goede merkambassadeur?

2023328141933138_jivaro-print-personalisatie.jpg

(Advertorial)Hoewel de e-commercesector al vele jaren in opkomst is, blijft deze verder groeien en de trend vertoont geen vertraging. Naast de pure e-commerce spelers, komen er steeds meer multi-channel verkopers bij, waardoor de online stromen alleen maar toenemen.

Daardoor neemt ook de concurrentiedruk toe en wordt het belangrijk om de klant een onberispelijke service te bieden. Bedrijven proberen de loyaliteit te verhogen door een vlekkeloze klantervaring.

DE KLANTERVARING ALS COMMERCIEEL UITGANGSPUNT

De klantervaring is de optelsom van alle interacties tussen de klant en het merk; website, producten, levering, klantenservice, enz. Het is een lange weg om deze ervaring op te bouwen, maar een negatieve ervaring werkt veel sneller. Dankzij de review, vooral op social media, duurt het niet lang of klachten worden breed gedeeld.

Bij de verkoop van een product hoort ook een goede aflevering en dus ook een goede verpakking. De verpakking weerspiegelt immers de productkwaliteit en de merkbelofte. Beschadigingen kunnen leiden tot teleurstellingen of, erger nog, het uitblijven van herhalingsaankopen. Om dit te voorkomen, moet de verpakking aan verschillende criteria voldoen:

Veiligheid
Dit is natuurlijk de belangrijkste functie van een verpakking. Ze biedt bescherming tegen externe factoren (diefstal, stoten, weersinvloeden, vallen, enz.) om ervoor te zorgen dat het pakket veilig en in goede staat aankomt. Vulmateriaal of wiggen zijn een goed hulpmiddel, maar niet erg milieuvriendelijk. Met geautomatiseerde oplossingen, zoals krimpfolie, blijven de producten goed op hun plek zitten. De handige scheurstrips bewijzen dat de doos niet is geopend. Het aanpassen van dozen aan de inhoud is ook een goede keuze voor een veilig transport.

Faciliteren van retouren
Het percentage retouren verschilt afhankelijk van de sector, maar schommelen rond de 10%, met uitschieters naar 20-25% (textiel). De verpakkingen houden natuurlijk hier rekening mee. Het gebruik van een doos met dubbele flap bijvoorbeeld maakt hergebruik mogelijk. Er zijn vele verschillende mogelijkheden, maar centraal staat natuurlijk het gemak voor de klant om een negatieve koopervaring te compenseren.

Minder verbruiksmaterialen
We willen steeds verantwoordelijker consumeren en dat verklaart de trend om het gebruik van verbruiksmaterialen te beperken. Een verpakking die is aangepast aan de inhoud draagt niet alleen bij aan de veiligheid (minder lege ruimte in de verpakking betekent een lager risico op botsen en stoten), maar draagt ook bij aan het milieu. Er zijn immers minder dozen nodig voor het transport en vulmateriaal wordt overbodig. Geen wig, geen luchtkussens, geen polystyreen. Consumenten worden steeds gevoeliger voor dit soort kwesties.

DE VERPAKKING ALS COMMUNICATIEMIDDEL

Met de klantervaring als uitgangspunt ontwikkelen specialisten verpakkingssystemen, waarmee de dozen individueel kunnen worden bedrukt. Bijvoorbeeld voor een speciale boodschap of om een logo in kleur te bedrukken. De Jivaro Print-machine van Savoye is hier een mooi voorbeeld van; het biedt een unieke combinatie van geautomatiseerd printen en minder lege ruimte.

Het bedrukken van een pakket maakt de ontvangst leuker en draagt bij aan de merkbeleving, maar er zijn meer voordelen. Zo kan de verkoper inspringen op bepaalde commerciële momenten (Kerstmis, Pasen, uitverkoop, Black Friday, Valentijnsdag, enz.). Ook kan een pakket worden aangepast aan de wensen van de klant, bijvoorbeeld bij een cadeau dat bij een dierbare wordt afgeleverd. De klant kan een gepersonaliseerde foto of bericht af laten drukken voor de ontvanger.

Behalve voor de consument, is deze printoplossing waardevol voor logistieke dienstverleners, die voor meerdere merken werken. De printoptie reduceert het gebruik van vele voorbedrukte dozen. Transportlabels kunnen direct op de doos bedrukt worden en dat scheelt weer in papier.

Verpakkingen werden lange tijd gezien als een eenvoudige transporteur, maar krijgen vandaag een meer strategischer rol. Het worden merkambassadeurs en dragen aanzienlijk bij aan die zo gewenste positieve klantervaring.
 
SAVOYE ontwikkelt en integreert complete geautomatiseerde intralogistieke systemen en softwareoplossingen voor de supply chain. Zie meer op www.savoye.com.
Meer over de Jivaro Print: https://www.savoye.com/nl/oplossingen/verpakkingsmachines/

Recente nieuwsberichten

Domino implementeert QR Codes powered by GS1 om klanten te ondersteunen bij overstap naar 2D-codes

Domino Printing Sciences heeft QR Codes powered by GS1 ingevoerd voor zijn wereldwijde portfolio van producten en verbruiksartikelen. De fabrikant van codeer- en markeertechnologie wil daarmee zelf ervaring opdoen met de overstap naar 2D-codes en de praktische gevolgen daarvan voor data, systemen en processen.

Descartes neemt Extensiv over

Descartes Systems Group heeft Extensiv overgenomen voor ongeveer 120 miljoen Amerikaanse dollar. Extensiv is gevestigd in Californië en levert oplossingen voor magazijnbeheer en fulfillment aan externe logistieke dienstverleners en de merken waarvoor zij werken. De overname werd volledig met beschikbare liquide middelen gefinancierd.

Assa Abloy brengt industriële poorten samen in digitaal overzicht

Assa Abloy Entrance Systems introduceert Insight Control, een module binnen het digitale Assa Abloy Insight-platform waarmee bedrijven aangesloten industriële poorten en levelers centraal kunnen opvolgen en bedienen. De toepassing geeft realtime en historische informatie over onder meer de status, positie en gebruiksmodus van elke poort en stelt bevoegde gebruikers in staat om poorten op afstand te openen, sluiten, vergrendelen en ontgrendelen.

Transporeon introduceert ‘agent-ready portfolio’ met oog op verbonden en autonome workflows

Tijdens zijn gebruikersconferentie Trimble Insight Europe heeft Transporeon, onderdeel van Trimble, meerdere productinnovaties binnen zijn volledige portfolio geïntroduceerd. Zo breiden nieuwe producten en functionaliteiten de mogelijkheden uit op het vlak van market intelligence, inkoop, planning en uitvoering, zichtbaarheid, dock- en yardmanagement en vrachtkostenafrekening. Rode draad is de integratie met Trimble Arc Agent, een enterprise AI-agent die in augustus werd gelanceerd en die logistieke teams moet helpen om handmatige en versnipperde logistieke processen om te zetten in verbonden en autonome workflows.

Manhattan Associates introduceert schaalbare Editions voor Active-oplossingen

Met Editions wil Manhattan Associates zijn supplychain- en commerceplatform toegankelijk maken voor bedrijven in verschillende groeifasen. Organisaties kunnen met een beperkter pakket starten en later bijkomende mogelijkheden activeren op hetzelfde platform, zonder naar een ander systeem te migreren.

Getac ziet rol voor Edge AI op locaties met beperkte connectiviteit

AI-toepassingen zijn doorgaans sterk afhankelijk van cloudconnectiviteit, wat voor medewerkers op afgelegen of moeilijk bereikbare locaties een beperking kan vormen. Getac ziet daarom potentieel in Edge AI, waarbij AI-toepassingen rechtstreeks op robuuste laptops en tablets worden uitgevoerd. Dat kan onder meer relevant zijn in industrie, nutsbedrijven, transport en logistiek.

Track test betrouwbaar delen van CO₂-data over transport

In het project Track onderzoeken transporteurs, bedrijven en technologiepartners hoe CO₂-data over transport betrouwbaar en schaalbaar tussen verschillende partijen kan worden gedeeld. Hiervoor wordt op basis van het afsprakenstelsel BDI (Basis Data Infrastructuur) een proof of concept ontwikkeld. De eerste praktijktest vindt plaats in de agrifoodketen.

Circulaire transitie bij Belgische organisaties stagneert

Slechts een derde van de Belgische organisaties beschouwt zichzelf vandaag als grotendeels of volledig circulair. Met 33 procent blijft dat aandeel exact hetzelfde als vorig jaar. Dat blijkt uit onderzoek van afval- en grondstoffenbeheerder Milgro bij 200 Belgische professionals en beslissers die actief zijn rond onder meer aankoop, facilitymanagement, milieu en duurzaamheid. Het onderzoek werd tussen 30 maart en 7 april 2026 uitgevoerd door iVOX.

Veiliger verkeer in het magazijn: van indeling tot verkeerssignalering

(Advertorial) Een magazijn is meer dan een ruimte met stellingen, heftrucks en goederen. De manier waarop de ruimte is ingericht, heeft direct invloed op de veiligheid én op de efficiëntie van de dagelijkse operatie. Waar rijden heftrucks? Waar lopen medewerkers? Waar komen goederen binnen en waar verlaten ze het magazijn weer? En wat gebeurt er op plekken waar verschillende verkeersstromen elkaar kruisen?

Renault Trucks lanceert de E-Tech Trafic met actieradius tot 470 kilometer

Renault Trucks breidt zijn aanbod lichte bedrijfswagens uit met de E-Tech Trafic. Deze volledig elektrische bestelwagen is gebouwd op een zogenaamd modulair ‘skateboardplatform’, dat specifiek is ontwikkeld voor elektrische aandrijving. Volgens voorlopige WLTP-gegevens haalt hij een gecombineerde actieradius tot 470 kilometer. Dankzij een 800V-architectuur kan de batterij bij een DC-snellader in ongeveer twintig minuten van vijftien naar tachtig procent worden opgeladen. Dat komt volgens Renault Trucks overeen met maximaal 280 kilometer bijkomende actieradius.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.