“China is het kloppend hart van logistieke innovatie”

Inther HQ Venray

Foto: Inther Group

“Als je de toekomst van material handling wil vormgeven, moet je daar zijn waar het elke dag opnieuw wordt uitgevonden – en dat is China.” Zo luidt de kerngedachte achter de China-strategie van Inther Group bij monde van beide CEO’s Martijn Herder en Paul Hermsen. De full-service systeemintegrator met hoofdkantoor in het Nederlandse Venray (foto) koos voor een sterke aanwezigheid in China en schakelde nog een versnelling hoger door er samen met Yugasum een joint venture voor hardware-productie te starten.

Machinekamer van continue verbetering

Volgens CEO Martijn Herder vindt in China de logistieke revolutie in real time plaats. “China is de plek waar de logistieke wereld het snelst beweegt. Het tempo van innovatie, automatisering en verandering is er ongeëvenaard. Elke maand ontstaan er nieuwe magazijnmodellen, robotoplossingen en klantvragen. Voor een bedrijf als Inther vormt China zowel een uitdaging als een inspiratiebron. We leren er elke dag, en wat we leren, stimuleert ons om continu te innoveren en vloeit terug in onze wereldwijde projecten.”

CEO Paul Hermsen treedt zijn collega daarin bij. Hij beschouwt China niet alleen als een markt, maar spreekt van “de machinekamer van continue verbetering” en “een laboratorium voor logistieke evolutie”. “Wanneer het pakketvolume jaarlijks honderden miljarden bereikt, innoveert het hele ecosysteem razendsnel”, verduidelijkt hij. “Door in China aanwezig te zijn, verkopen we niet alleen systemen, maar kunnen we vooroplopen in wat er gaat komen.”

Intussen beschikt Inther over twee locaties in China. Het begon er bescheiden, maar besefte al snel dat het nabijheid nodig had om de markt echt te kunnen bedienen. “Shanghai verzorgt onze commerciële en klantgerichte activiteiten, terwijl Suzhou zich richt op engineering en productie”, zegt Martijn Herder. “Het gaat erom dat we binnen het ecosysteem zitten, niet alleen maar observeren. Het gaat om snelheid, flexibiliteit en deel uitmaken van de dagelijkse logistieke dialoog. We hebben geleerd dat lokale aanwezigheid niet onderhandelbaar is. Tijdens onze eerste Chinese projecten leerden we dat het spreken van de taal, het delen van tijdzones en het oplossen van problemen ter plaatse het verschil maken. Daarom hebben we continu geïnvesteerd – van servicemonteurs tot productielijnen – in plaats van alles vanuit Europa te beheren.”

Lokaal bouwen, globaal denken

Beide CEO’s kunnen getuigen dat de Chinese markt zich razendsnel ontwikkelt. “Klanten verwachten er schaalbaarheid, flexibiliteit en ROI binnen enkele maanden, niet binnen enkele jaren. Die mentaliteit bepaalt alles: modulariteit, plug-and-play-ontwerpen en de mogelijkheid om automatisering stapsgewijs uit te breiden”, zegt Martijn Herder.

Om meer controle en flexibiliteit in te bouwen, besloot Inther in China een joint venture voor hardware-productie te starten. “We wilden de doorlooptijden verkorten en maatwerk leveren volgens lokale normen zonder in te leveren op kwaliteit”, licht Paul Hermsen toe. “Door samen te werken met Yugasum konden we samen een lijn modulaire transport- en sorteerapparatuur ontwikkelen, gebouwd volgens de software- en veiligheidsnormen van Inther, maar geoptimaliseerd voor lokale productie en componentbeschikbaarheid.”

Daarbij vormden snelheid en marktgeschiktheid de belangrijkste drijfveer. “Wanneer je binnen dezelfde regio kunt ontwerpen, testen en produceren, worden iteratiecycli aanzienlijk korter”, vervolgt de CEO. “Voor klanten betekent dat een snellere levering; voor ons betekent het continu leren. De focus ligt op snelheid en aanpassingsvermogen.”

De joint venture is volgens de CEO’s een tweede R&D-ecosysteem geworden. “Onze Europese en Chinese teams delen kernontwerpbibliotheken, maar passen hardware aan voor verschillende magazijnprofielen. Of een transportband nu in Venray of Suzhou wordt gebouwd, hij integreert naadloos via onze Inther LC software; dat is de kracht van een hybride systeemarchitectuur.”

Standaarden zijn heilig

Veel bedrijven maken zich zorgen over het verlies van consistentie wanneer ze de productie lokaliseren. “Dat voorkom je door standaarden heilig te maken”, meent Martijn Herder. “Elk onderdeel, elke sensor en elk PLC-sjabloon wordt via dezelfde wereldwijde testprotocollen gevalideerd. Onze joint venture-producten moeten vanuit software- en serviceperspectief identiek aanvoelen als Europese modules. Die consistentie maakt ons geloofwaardig als systeemintegrator.”

Volgens de CEO heeft lokaal produceren tastbare voordelen, niet in het minst snellere projectuitvoering en minder afhankelijkheden. “De joint venture kan transportmodules vooraf samenstellen en direct op locatie leveren. Er is geen zeevracht, geen vertraging bij de douane, alleen maar gereedheid. Dat is essentieel wanneer een retailer een systeem wil laten draaien vóór Singles’ Day, Chinees Nieuwjaar of Black Friday, vooral voor e-commercebedrijven met wereldwijde online klanten.”

De Chinese vestiging van Inther heeft ook invloed op projecten buiten China. “Dubbele inkoop betekent veerkrachtigere toeleveringsketens voor klanten wereldwijd”, verduidelijkt Martijn Herder. “Het opent ook snellere schaalmogelijkheden in Azië-Pacific: geen invoerrechten, kortere levertijden en betere aftersalesondersteuning. Het is een concurrentievoordeel waar al onze klanten van profiteren.”

Recente nieuwsberichten

Descartes integreert inzicht in zeetransport in SAP-platformen

Descartes Systems Group heeft zijn MacroPoint Advanced Ocean Visibility-oplossing geïntegreerd met SAP Business Network Freight Collaboration en SAP Business Network Global Track and Trace. Via een gestandaardiseerde koppeling met het Descartes Global Logistics Network (GLN) krijgen verladers binnen hun bestaande SAP-omgeving meer inzicht in internationale transportstromen. De integratie maakt het mogelijk om informatie over zeetransport te combineren met gegevens over andere vervoerswijzen.

Jungheinrich automatiseert nieuw logistiek centrum van Mixvill in Hongarije

Jungheinrich gaat een nieuw logistiek centrum van de Hongaarse distributeur Mixvill in Debrecen uitrusten met een geïntegreerde intralogistieke oplossing. Het project omvat een geautomatiseerd miniloadmagazijn met meer dan 60.000 opslaglocaties voor bakken, aangevuld met conventionele opslagzones, intern transportmaterieel en magazijnbeheersoftware. Mixvill levert elektrische en bouwgerelateerde producten aan zowel zakelijke klanten als eindgebruikers.

Rhenus neemt AutoStore-installatie met ruim honderd robots in gebruik in Polen

Rhenus Warehousing Solutions heeft in zijn logistieke centrum in het Poolse Bolesławiec een omvangrijke AutoStore-installatie in gebruik genomen. Het systeem beslaat ongeveer 4.500m² en behoort volgens het bedrijf tot de grootste AutoStore-installaties in Polen. Binnen de Rhenus-groep is het de op één na grootste. De automatisering maakt deel uit van een logistiek centrum van 57.000m² en moet de verdere groei van de e-commerceactiviteiten ondersteunen.

Kesko kiest Manhattan Active Warehouse voor Finse voedingsdistributie

De Finse retailgroep Kesko vervangt zijn bestaande warehousemanagementsysteem voor zijn voedingsmiddelenactiviteiten door Manhattan Active Warehouse van Manhattan Associates. De cloudgebaseerde oplossing moet de magazijnactiviteiten ondersteunen en biedt ook toegang tot AI-functionaliteiten via Manhattan Active Agents en Manhattan Agent Foundry.

Unit45 introduceert elektrische reefercontainer met Thermo King Magnum Eco

Containerbouwer Unit45 heeft een nieuwe elektrische 45ft-palletwide reefercontainer ontwikkeld, uitgerust met de Thermo King Magnum Eco-koelunit. De container is bedoeld voor temperatuurgecontroleerd goederenvervoer over de weg, per spoor en over water. Met een laadcapaciteit van maximaal 33 europallets combineert de oplossing een grote laadruimte met een elektrisch aangedreven koelsysteem.

Kooiker Logistiek koopt voormalig Lidl-distributiecentrum in Heerenveen

Kooiker Logistiek heeft een akkoord bereikt over de aankoop van het voormalige distributiecentrum van Lidl in Heerenveen. Het complex aan de Mercurius omvat ongeveer 34.000m² logistieke ruimte op een terrein van 81.000m². De Nederlandse logistieke dienstverlener wil de locatie de komende jaren ingrijpend moderniseren, uitbreiden en verduurzamen.

Collect&Go investeert 19 miljoen euro in Exotec-robots in Londerzeel

Collect&Go, de online boodschappendienst van Colruyt Group, heeft in zijn distributiecentrum in Londerzeel het geautomatiseerde Skypod-opslagsysteem van Exotec in gebruik genomen. Met een investering van 19 miljoen euro wil het bedrijf de capaciteit voor de voorbereiding van online boodschappen aanzienlijk verhogen. Momenteel zijn 134 robots actief in de installatie, die volgens Colruyt Group de grootste Exotec-installatie in België is. De automatisering moet de voorbereiding van bestellingen tot vijf keer sneller maken.

Nicolas Baise wordt nieuwe CEO van Bpost

Op 1 januari 2027 wordt Nicolas Baise CEO van Bpost, een van de drie businessunits van de internationale logistieke groep Bnode, het vroegere Bpostgroup. Nicolas Baise is momenteel Chief Operations Officer en lid van het Executive Comité van Bnode. Hij volgt Chris Peeters op, die sinds mei 2025 op interimbasis aan het hoofd staat van Bpost, naast zijn functie als CEO van de groep. In zijn nieuwe rol zal Nicolas Baise zich richten op de verdere uitvoering van de operationele en commerciële prioriteiten en de transformatie van Bpost. Tot het einde van dit jaar blijft hij verantwoordelijk voor de operationele voorbereiding en afhandeling van het piekseizoen.

NDQ investeert 4 miljoen euro in uitbreiding van logistieke hub in Zeebrugge

Logistiek dienstverlener NDQ heeft 4 miljoen euro geïnvesteerd in de uitbreiding van zijn capaciteit in Zeebrugge. Het bedrijf nam honderd nieuwe ferrytrailers in gebruik, bouwde een grotere onderhoudsgarage en legde ongeveer twee hectare bijkomende parkeerruimte aan. Met die investeringen wil NDQ zijn activiteiten voor goederenstromen tussen het Europese vasteland en het Verenigd Koninkrijk en Ierland verder uitbouwen. De totale trailervloot telt inmiddels 700 eenheden.

Assa Abloy combineert verschillende oplossingen voor veiligere laadkades

Assa Abloy Entrance Systems brengt verschillende veiligheidsoplossingen voor laad- en loskades samen in een geïntegreerde aanpak. Het aanbod omvat onder meer automatische wielblokkering, docklevellers, dockshelters, veiligheidsbuffers en sensorgestuurde geleidingssystemen. Daarmee wil de leverancier risico's beperken bij het aan- en afrijden van vrachtwagens en tijdens het laden en lossen.

Nieuwsbrief

Wenst u op de hoogte te blijven van alles wat reilt en zeilt binnen de supply chain wereld? Registreer dan nu GRATIS op de Value Chain nieuwsbrieven.

Registreer NU

Magazines

U wenst zich te abonneren op de Value Chain Management magazines (print en online) en wenst toegang tot alle gepubliceerde content op onze website? Abonneer NU!

Abonneer NU

Supply Chain Innovations

Hét jaarlijkse netwerkevent voor elke supply chain professional!

Lees meer
Cookies accepteren

Wij houden rekening met uw privacy

We gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud weer te geven en verkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.