Kooiker Logistiek koopt voormalig Lidl-distributiecentrum in Heerenveen

Foto: Kooiker Logistiek
Kooiker Logistiek heeft een akkoord bereikt over de aankoop van het voormalige distributiecentrum van Lidl in Heerenveen. Het complex aan de Mercurius omvat ongeveer 34.000m² logistieke ruimte op een terrein van 81.000m². De Nederlandse logistieke dienstverlener wil de locatie de komende jaren ingrijpend moderniseren, uitbreiden en verduurzamen.
Een belangrijk onderdeel van de plannen is de verhoging van het bestaande gebouw, waardoor de opslagcapaciteit aanzienlijk moet toenemen. Daarnaast wil Kooiker investeren in een energiezuinigere inrichting en het complex voorbereiden op toekomstige logistieke technologieën. De onderneming moet de benodigde vergunningstrajecten en verdere voorbereidingen nog uitwerken.
Op termijn wil Kooiker ook de activiteiten die momenteel in Drachten en Grou plaatsvinden, samenbrengen in Heerenveen. Dat moet leiden tot één centraal logistiek centrum dat verdere groei mogelijk maakt. De ligging nabij de snelwegen A32 en A7 speelt daarbij een belangrijke rol.